Anasayfa / Genel / Ziraat Katılım

Ziraat Katılım

Türkiye de ve dünyada katılım bankacılığı sistemine olan ilginin artması nedeni ile 2015 yılında bakanlar kurulu kararı ile hizmet vermeye başlayan ziraat katılım bankası faizli bankacılık sistemini kullanmak istemeyen yatırımcı kesiminin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulmuştur.

Katılım Bankacılığı Nedir?

Katılım bankacılığında çalışma esası faizsiz bankacılıktır. Katılım bankacılığında müşterilerden toplanan kaynak normal bankalarda olduğu gibi müşterilere finansman için kullandırılır veya finansal kiralama ya da ticari ortaklıklarda kullanılır. Katılım bankacılığı sisteminin mevduat bankacılığından farklı yönü müşteriye vade sonunda kesin bir kazanç vaadi sunulmamış olmasıdır yatırımcı ticari faaliyet sonunda oluşan Kara da zarara da hissesi oranında ortaktır.

Katılım Bankacılığında Hangi Tür Hesap Açılabilir?

Katılım bankacılığında hesap açmak ve işlem yapmak için birçok seçenek var. Ziraat katılım bankası aracılığı ile katılım hesabı açmak isteyen müşteriler Türk Lirası, Yabancı para, Altın hesabı, Çeyiz hesabı, Konut hesabı gibi bir çok farklı hesap açma imkanına sahip olur. Türk lirası ve yabancı para cinsinden açılan hesaplarda vade 1 ay dan 1 yıla kadar uygulanırken altın hesabında vade 3 aydan 1 yıla kadar uygulanır.

Çeyiz hesabı ve konut hesabı ise daha uzun vadeli hesaplardır. Çeyiz hesabında hesap sahibinin en az 3 yıl düzenli olarak hesabına para yatırması gerekmektedir. Konut hesabında birikimlerini değerlendirmek isteyen vatandaşlarında %20 olarak uygulanan devlet katkısından yararlanmak için 3 yıl boyunca hesaplarına düzenli para yatırmaları gerekmektedir.

 

Ziraat Katılım sayfası 16/08/2018 17:49:00 tarihinde 89056 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri