Anasayfa / Genel / Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme, Yurtdışı ülkelerine para transferi yapmak istiyorsanız Ziraat Bankası yurtdışına para gönderme işlemi hakkında detaylara bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin dışında farklı bir ülkedeki banka hesabına para göndermek bir kaç dakikanızı alabilir. Siz de yurtdışına para yollamak için Ziraat Bankası hesabınızda bulunan parayı kullanabilirsiniz. Peki yurtdışına para yollamak için eft mi, havale mi yoksa başka bir şey mi kullanılır? Aklınıza takılan tüm sorulara kaynak niteliğinde bir yazıyla karşınızdayız, siz de aşağıda bulunan detayları inceledikten sonra Ziraat Bankası yurtdışına para gönderme hakkında tüm gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI YURTDIŞINA EFT YAPILIR MI?

EFT, ülkemizde Merkez Bankası’nca yönetilen bir para transfer işlemidir. Eft ile sadece Türkiye’de bulunan bankaların hesaplarına para gönderebilirsiniz. EFT sadece TL cinsinden para transferlerine imkan vermektedir. Havale işlemi ise aynı banka arasında farklı hesaplarda yapılan para transferlerine denilmektedir, yani eft ve havale ile yurdışına para yollayamazsınız. Karşı tarafın IBAN numarasını bilseniz bile, yurdışında bulunan bankalara eft veya havale ile para gönderimi kabul edilmez. Ziraat Bankası’ndan yurtdışına para yollamak isteyenler aşağıdaki alternatifleri kullanabilir.

Ziraat Yurtdışı Para Transferi:

1. Western Union: Dünyanın neresinde olursanız olun, Ziraat Bankası’nın anlaşmalı kurumu Western Uniion ile para transfer işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek “müşteri başvuru formunu” doldurup, formla birlikte yatacak tutarı banka çalışanına sunduktan sonra işleminiz gerçekleşecektir. Alıcı kişi ülkesinde bulunan Western Union anlaşmalı yerlerden parasını kolaylıkla çekebilir. Para gönderirken size verilen kontrol numarası ve gönderilen para miktarını karşı tarafa bildirmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası’nın müşterisi olmasanız dahi bu işlemi kullanarak siz de yurtdışına para yollayabilirsiniz.

2. SWIFT: Yurtdışına veya yurtiçindeki bir bankaya döviz cinsinden para yollamak için Swift para transferini kullanabilirsiniz. Swift işlemlerini Ziraat Bankası internet şubesinden, mobil şubeden veya banka şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesi şifreniz yoksa,  Swift ile para transferi yapmak istiyorsanız, karşı tarafın bankanın swift kodu, alıcının adı soyadı ve ülkesi, transferin yapılacağı tarihi bildirmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası’na SWIFT işlemlerinde yukarıda yer alan bilgileri kullanabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ziraat Bankası yurtdışına para gönderme hakkında bilgileri sizler için hazırladık. Sormak istediklerinizi aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme sayfası 17/10/2018 1:01:20 tarihinde 2904 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı