Anasayfa / Genel / Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar

Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar

Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar, Zaman aşımına uğrayan hesaplar, banka şubelerinde açılan mevduat, katılım fonu emanet ve alacaklar ilgili hesapların 10 yıl boyunca işlem yapılmadan bankada unutulması sonucu meydana gelen hesap türüdür. Hesapların zaman aşımına uğraya

​​​​bilmesi için hesaplarda en son işlem yapılan tarih ve sonrası 10 yıl temel alınmaktadır. Zaman aşımına uğrayan hesaplar sadece kişilere ait değil tüzel kişilere, derneklere, vakıflara, şirketlere ait hesaplarda unutulan hesaplar arasında bulunmaktadır.

Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar Nasıl Öğrenilir?

Zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet katılım fonu ve alacaklar listesi şubat ayı başından mayıs ayı sonuna kadar bankaların internet sitelerinde yayınlanmaktadır. Bunun yanında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Katılım Bankaları Birliği internet sitelerindende istenilen bilgiler girilerek hesap sorgulaması yapılabilmektedir. Sorgulama konusunda en fazla tercih edilen sitede www.zamanaşımı. org/tbb internet sitesidir.

Zaman Aşımına Uğrayan Hesap Sorgulama

İşlem yapılmayan, unutulmuş hesapları sorgulamak için tercihe bağlı olarak, banka internet sitelerinin ya da diğer sorgulama yapılabilecek internet sitelerine girilerek, sitenin istediği bilgiler doğrulandıktan sonra hesabın olup olmadığı görülebilmektedir. Sorgulama sırasında bazı kimlik bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra eğer ki ekranda hesap bilgileri ayrıntılı bir şekilde görülüyorsa kişi ya da tüzel kişiliğe ait hesap var demektir. Bunun yanında sorgulama sırasında gelen bilgiler sonrası hesap bilgisi ekranda görünmüyorsa zaman aşımına uğrayan hesap bilgisi yok demektir.

 

Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar sayfası 16/08/2018 16:38:58 tarihinde 12702 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri