Anasayfa / Genel / Vadeli Döviz Hesabı

Vadeli Döviz Hesabı

Vadeli Döviz Hesabı, Döviz üzerinden birikim yapmak isteyen kişiler için vadeli döviz hesabı oldukça önemlidir. Vadeli döviz hesabında paranız belli bir vade boyunca kullanılamaz ve bu durum size vade bitiminde faiz kazancı olarak yansır. Döviz geliriniz bulunuyor ise ya da bunun üzerinden birikim yapmak istiyorsanız vadeli döviz hesabının sunduğu fırsatlardan yararlanabiliyorsunuz. Vadeli Döviz Hesabı risksiz bir yöntem olduğu için oldukça tercih ediliyor. Bazı bankaların gelişen teknolojiyi kullanmaları sayesinde internet üzerinden de e-vadeli hesap açabiliyorsunuz ve fazla getiri elde edebiliyorsunuz.

Vadeli Döviz Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Vadeli döviz hesabı vade sonuna kadar olan faiz hareketlerinden etkilenmiyor bu sayede de sabit getiri elde etmenizi sağlıyor. İstediğiniz vadede hesap açtırmanız da mümkün. Örneğin; 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesapları gibi ayrıca bunun yanında 32 günden 400 güne kadar istediğiniz vadede hesap açılımı da yapılıyor. Birbirinden farklı pek çok para cinsinden hesap açtıra biliyorsunuz. Örneğin; DKK, CHF, AUD, GBP, SEK, USD, RUB, NOK, EUR, JPY, SAR, CAD ve RON bunlara bir kaç örnek olarak sayılabiliyor. Hesaptaki faiz oranları brüttür. Hesap açma alt limiti döviz cinsine göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin GBP hesapları için oran 500 iken; JPY hesaplar için oran 10.000’dir. Eğer hesabı vadesinden önce bozmak isterseniz de bu hesaplara faiz işletimi yapılamadığı için faizlerden yararlanamazsınız.

Vadeli Döviz Hesabı sayfası 16/08/2018 16:33:44 tarihinde 21354 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri