Anasayfa / Genel / Tüketici Kredisi

Tüketici Kredisi

Bireysel müşteriler tarafından kullanılan düşük tutarlı ve kısa vadeli finansman araçlarının başında Tüketici kredileri gelmektedir. Tüketici kredileri için uygulanan azami vade 48 aydır ve bu vadeden daha uzun olarak tüketici kredisi kullanılamaz. Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kullanılan tüketici kredilerinde banka dan bankaya küçük farklılıklar gösterse de belli bir prosedür uygulanmaktadır.

Tüketici Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tüketici kredisi kullanmak isteyen bireysel müşterinin göz önünde bulundurması gereken ilk husus ne kadar kredi kullanacağı ve kullanacağı kredinin faiz oranı olmalıdır. Dikkatli bir araştırma ile ihtiyacınız olan krediyi daha uygun şartlarda alabilirsiniz. Miktar ve faiz oranından sonra dikkat edilmesi gereken en önemli konu kredinin aylık ödeme tutarının ve vadesinin doğru belirlenmesidir.sorunsuz bir ödeme planı oluşturmak açısından kredinin aylık ödeme tutarının aylık kazancınızın %30 Unu aşmamasına özen göstermelisiniz.

Tüketici Kredisi Kullanırken Talep Edilen Belgeler

Tüketici kredisi kullanırken talep edilen belgeler konut kredisi gibi yüksek tutarlı ve uzun vadeli kredilere göre daha sınırlıdır. Tüketici kredisi için talep edilen belgeler çalışma durumunuza göre değişiklik göstermekle birlikte şu şekilde sıralanabilir.

Nüfus Cüzdanı

Ücretli çalışan iseniz Bordro ya da iş yerinden alınan gelir yazısı

Emekli iseniz gelirinizi belgeleyen Resmi belge

Şirket sahibi iseniz vergi levhası

Faiz geliri Sahibi iseniz hesap defteri

Bir bankada maaş müşterisi iseniz kredinizi bankanızdan sadece Nüfus cüzdanınızla da kullanabilirsiniz.

 

Tüketici Kredisi sayfası 16/08/2018 17:54:29 tarihinde 77783 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri