Anasayfa / Genel / Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi

Bankaların en yoğun olarak kullandırdığı kredi türlerinden birisi olan taşıt kredileri, genel olarak 30 bin TL ile 70 bin TL civarında kullandırılan üründür. Araç hayali olan ya da elindeki aracı yenilemek isteyen kişiler, taşıt kredilerine başvurarak hayallerine kavuşabiliyor. Taşıt kredileri miktar olarak yüksek olduğu için, başvuruları doğrudan banka şubelerine yapılır. İnternet üzerinden yapacağınız işlemler, kredinin ön başvurusu olarak kabul edilir. Bankalar kesin onay aşamasında sizleri şubeye davet edecektir.

Taşıt Kredisine Nasıl Başvurulur?

Şubelerden taşıt kredisi yapmak isteyen kişilerin öncelikle gerekli evrakları temin etmesi gerekecektir. Tüm evrakları hazırlayan kişiler, şubelere giderek başvurusunu yapabilir. Gelir durumu ve kredi sicili elverişli görüldüğü takdirde başvuru olumlu olarak değerlendirilir. Çekeceğiniz kredilere yasal olarak maksimum 48 ay vade uygulanacaktır.

İkinci El Araca Kredi Alabilir miyim?

Kredi kullandırma konusunda bankaların yoğun olarak yaptığı teşvikler vardır. Bu açıdan yeni geliştirilen fırsatlar kapsamında artık ikinci el araçlara da kredi veriliyor. Ancak burada belirli yaş sınırı uygulanıyor. Bankalarda 8-10 yaş arasında bir sınır uygulanır. Bu yaş sınırını aşan araçlara kredi verilmeyecektir. Ancak genel olarak 10 yaşından küçük olan araçlara rahatça kredi çekebilirsiniz. Elbette verilen eksper raporlarının da büyük önemi vardır. Eksper raporuna göre araçta bir sorun görünüyorsa, başvuru olumsuz değerlendirilebilir.

Taşıt Kredisi Başvurusunda Gereken Evraklar Nelerdir?

Diğer kredi türlerindeki gibi taşıt kredilerinde de; gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve kredi başvuru formları sizlerden başvuru esnasında istenecektir. Bununla beraber sıfır araç alacak kişilerin proforma faturayı, ikinci el araç alanların da ruhsatı bankaya beyan etmesi gerekiyor.

 

Taşıt Kredisi sayfası 16/08/2018 17:54:31 tarihinde 44082 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri