Anasayfa / Genel / Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt Kredisi Nedir, Bankalar; taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterileri için; sıfır araçlar ve 2.el araçlar için farklı vade ve faiz oranlarıyla kredi kullandırabiliyor. Taşıt kredisi adı altında kredi kullanan müşteriler; araç satışlarını aldıktan sonra, bankalar tarafından araç üzerine şerh konuyor. Müşteriler kredilerinin tamamını ödeyene kadar, krediye konu olan araçlar için satış işlemi gerçekleştirilemiyor. Bu gibi durumlarda banka müşterileri için rehinsiz taşıt kredisi adı altında kullandırılan bir kredi ürünü olmaması, rehinsiz taşıt kredisi nasıl alınır konusunda, farklı araştırmalar yapılmasına neden olabiliyor.

Taşıt Kredisi İçin İhtiyaç Kredisi Kullanma

Taşıt kredisinde; fazladan sigorta primi ödemek istemeyen ve ihtiyaç halinde aracını satmak isteyen banka müşterileri, satın almak istedikleri araçlar için değişen faiz oranları ve vadelerde ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. İhtiyaç kredisi kullanımı; müşterilerin, satış işlemlerinde sorun yaşamalarını engelleyebiliyor.

İhtiyaç Kredisi ile Araç Alma Avantajları

Faiz oranlarını sorun olarak görmeyen banka müşterileri; ihtiyaç kredisi ile araç aldıkları takdirde, istedikleri zaman araç satış işlemi gerçekleştirebiliyor. Araç alımında ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda; bankaların müşteriler için herhangi bir yaptırım uygulaması, söz konusu olmuyor. Taşıt kredisi için ihtiyaç kredisi kullanma; satış işlemlerinin yanı sıra, zaman açısından da müşterilere fayda sağlayabiliyor. Aracın değerinin belirlenmesi (ekspertiz raporu) için ekstra süreye ihtiyaç duyulmaması; müşterilerin aynı gün içinde kredi kullanmalarına olanak sağlayabiliyor.

 

Taşıt Kredisi Nedir sayfası 16/08/2018 16:33:47 tarihinde 26325 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri