Anasayfa / Genel / Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ne Kadar Kredi Alabilirim? Nakit ihtiyaçları için bankalara kredi başvurusu yapan kişiler, belirli kriterlere bağlı olarak kredi kullanabiliyor. Burada kişilerin çekebilecekleri kredi miktarı da belirli hususlara bağlıdır. Bankalar bu konuda detaylı bir inceleme yaparak kişilere en uygun miktardaki krediyi verecektir. Bankalar sizlere hiçbir şekilde gelir durumunuzun karşılayamayacağı krediyi vermez. Bu açıdan ne kadar kredi çekebilirim? diyen banka müşterilerinin öncelikle gelir durumunu irdelemesi gerekiyor.

Asgari Ücrete Ne Kadar Kredi Verilir?

Ülkemizin büyük bir kısmı geçimini asgari ücretle sağladığı için, kredi hesaplamaları bu nokta üzerinden yapılıyor. Asgari ücreti düz hesap olarak 1500 TL şeklinde baz alırsak, bu gelir durumuna göre çekebileceğiniz kredi maksimum 10 bin TL civarındaki ihtiyaç kredileri olacaktır. Konut kredisi ya da taşıt kredisi gibi yüksek miktarlı kredileri çekebilmek için gelir durumunun en az 2500 TL civarında olması gerekiyor. Ancak asgari ücretle geçinen kişilerin üzerine kayıtlı olan taşınmaz bir mal var ise, bunu bankaya ipotek ettirerek istediği kadar kredi çekebilirler.

Kredi Notum Düşük, Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Çekeceğiniz kredinin toplam tutarı yalnızca gelir durumuna bağlı değildir. Gelir durumunuz ne kadar iyi olursa olsun, kredi siciliniz temiz değilse; yüksek miktardaki kredileri çekmeniz mümkün olmaz. Zira kredi sicili bozuk olan bir kişi, düzenli olarak geri ödeme yapmıyor demektir. Bankalar bu tarz kişilere yüksek tutarlarda kredileri kullandırmakta tereddüt yaşar.

 

Ne Kadar Kredi Alabilirim? sayfası 16/10/2018 18:46:18 tarihinde 64943 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı