Anasayfa / Genel / Müşteri Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Müşteri Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Müşteri Numaramı Nasıl Öğrenirim?, Müşteri numarası genel olarak kredi kartı üzerinden ya da banka hesap kartından rahatlıkla öğrenilebilir. Ancak pek çok banka kredi kartı üzerinde müşteri numarası yer alırken bazı bankalar kredi kartların üzerinde müşteri numarasına yer vermeyebiliyor. Böyle durumlarda kişi müşteri numarasını öğrenebilmek için ilgili bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ya da banka şubesine giderek nüfus cüzdanı ibraz etmelidir.

Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Bazı bankalar Müşterilerine verdiği kredi kartları üzerinde müşteri numarasına da yer verirken bazı banka kredi kartlarının üzerinde müşteri numarasına yer vermez. Müşteri numaralarının daha yaygın olarak banka hesap kartları üzerinde yer alıyor.

Kredi Kartında Yer Alan Müşteri Numarası

Banka kredi kartlarının tümünün ön kısmında 4’er eşit parçaya bölünmüş 16 hanelik bir sayı dizisi yer alır. Bu sayı dizisi kredi kartı numarası olarak geçerlidir ve müşteri numarası ile hiçbir alakası yoktur. Kredi kartının 16 hanelik sayı dizisinin hemen alt kısmında kart sahibinin ad ve soyadı yazılıdır. Ad ve soyadın hemen yanında ise 8 hane olarak müşteri numarası yer alır. Ancak kredi kartı üzerinde bazı bankalar müşteri numarasına yer veriyor.

Banka Hesap Kartı Üzerinde Yer Alan Müşteri Numarası

Banka müşteri numarası hesap kartları üzerinde ön ya da arka kısımda yer alabilir. Kredi kartlarında olduğu banka hesap kartlarında da 16 hanelik kart numarası mevcuttur. Yine aynı şekilde bu sayı dizisini müşteri numarası ile karıştırmamak gerekir. 16 hanelik sayı dizisinde il dört rakamdan sonra gelen 8 rakamlı kısım müşteri numarasını oluşturur. Örnek vermek gerekir ise 0006 1200 0357 1225 numaralı hesap numarasının ilk dört haneden sonrasına denk gelen 12000357 hanelerinde yer alan 8 rakam müşteri numarasını teşkil eder. Hesap kartının arka kısmında yer alan 26 hanelik IBAN numarasının ilk 14 haneden sonraki 8 hane yine müşteri numarasıdır.

 

Müşteri Numaramı Nasıl Öğrenirim? sayfası 17/10/2018 1:17:33 tarihinde 20639 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı