Anasayfa / Genel / Kredi Taksit Erteleme

Kredi Taksit Erteleme

Kredi Taksit Erteleme, Bankaların kredi ve kredi kartı olanaklarından yararlanmak isteyen tüketiciler bankaların sunmuş olduğu kredi imkânlarından kendilerine uygun olanı seçerek banka görevlileri ile görüşerek kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunabiliyorlar. Bankalar tüketicilerin gelir durumlarına bakarak talepleri değerlendiriyor ve uygun olan tüketicilere kredi ve kredi kartı imkanları sunuyor. Tüketiciler bankaların sunmuş olduğu bu imkânları değerlendirirken geri ödemelerini belirli nedenlerden dolayı ödeyemiyor. Bankalar bu tür durumlarda tüketicilere 90 günlük süre içerisinde ödemeleri gereken tutarları ödememeleri durumunda ihtar çekiyor. Ancak son yıllarda bu tür tüketicilerin sayısında belirgin bir artış gözlemlenmesi nedeni ile bankalar tüketicilere çeşitli kolaylıklar sağlıyor.

Kredi Erteleme Şartları

Kredi ya da kredi kartlarının ödemelerinde zorluk yaşayan tüketiciler bankaların sunmuş olduğu yeniden düzenleme ya da erteleme seçeneklerinden yararlanabiliyorlar. Bankalar bu tür zor durumda bulunan tüketicilere kredi kartı borçlarını ya da kredilerini yeniden yapılandırdıkları gibi senede bir kere olmak üzere borçlarını 3 aya kadar erteleme imkânı sunuyor. Bankalar tüketicilere sunmuş olduğu bu hizmet için tüketicilerin bir kereye mahsus ödeyememe ya da kredi borçlarında art arda ödeyememe durumunun olmamasına bakıyor.

Kimler Taksit Ertelemeden Yararlanamıyor?

Tüketicilerin ödeyememe durumlarını alışkanlık haline getirmeleri durumunda bankalar tüketicilere erteleme imkânı sunmuyor. Bu nedenle bankaların yapmış oldukları araştırmalar neticesinde tüketicilerin kredi kartı ya da kredi borçlarının taksit tutarlarının ertelenmesine ya da ertelenmemesine karar veriyor.

 

Kredi Taksit Erteleme sayfası 14/08/2018 15:19:22 tarihinde 1683 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kendi İsteği ile İşten Ayrılan Tazminat Alır mı?

Kendi İsteği ile İşten Ayrılan Tazminat Alır mı?, Kıdem 2018 yılı brüt asgari ücretin belli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri