Anasayfa / Genel / Kredi Puanı Nasıl Düşer

Kredi Puanı Nasıl Düşer

Kredi Puanı Nasıl Düşer, Kredi notu banka sistemlerinde kullanılan; kredi kartları, ihtiyaç ya da konut kredisi gibi tümünü içeren bireysel kredi imkânları ile banka hareketlerinin, tümüyle ortak bir yerde birleşerek incelenmesi sonucunda oluşan bir puanlama sistemidir. Ülkemizde bankaların bir araya gelerek kurmuş oldukları bir kurum vardır ve adı Kredi Kayıt Bürosu’dur.

Sürekli Başvuru Yapınca Kredi Puanı Düşer mi?

Herhangi bir zaman diliminde eğer bankalara karşı işiniz düşüyor ise ve beliren bir ihtiyacınız için bankalar tarafından kredi kullanma durumuna düşüyorsanız öncelikle yapmanız gereken birçok kriter bulunmaktadır. Bunların en başında gelen elbette kredi puanıdır. Tüm bankalarda sizin adınıza ve TC kimlik numaranıza kayıtlı yapmış olduğunuz her türlü işlemlerin kayıtları bulunmaktadır. Banka borcundan başlayıp yapmış olduğunuz para transfer işlemlerine kadar her şeyin kaydı bulunmaktadır. Bu Türkiye de hizmet vermekte olan tüm bankaların görebildiği bir olaydır.

Kredi kartınız ile yapmış olduğunuz her türlü işlemlerin kayıt altında olması; kredi kartınızda gecikmiş ödemelerinizin var olması, herhangi bir banka ile kara listeye girecek duruma gelinmesi, borç geciktirme de 1 günün bile geçmesi gibi olumsuz durumlar kredi notunuzun düşmesine sebep olmaktadır.

Aynı şekilde devamlı bir şekilde sürekli bankaya başvuru yapmanız dâhilinde kredi notunuz düşer. Hem de bu işlem normal banka işlemlerinde olduğu gibi düşük bir puanla değil daha yüksek puanların düşmesine neden olur.

 

Kredi Puanı Nasıl Düşer sayfası 16/08/2018 16:43:40 tarihinde 74348 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri