Anasayfa / Genel / Kredi Notunun Yükselmesi

Kredi Notunun Yükselmesi

Kredi Notunun Yükselmesi, Kredi almak için bankalara yapılan başvurularda banka başvuruyu incelemeye alır ve inceleme sonucunda olumlu ya da olumsuz cevap verir. Bankaların verecekleri cevabı kişini kredi notu etkiler. Kredi kayıt bürosundan(KKB) aldıkları bu nota göre ret veya onaylandı sonucuna ulaşılır.

Findeks Puanı Düşük İse

Kredi notu düşük olan kişiler için banka direkt olumsuz veya ret cevabı verir. Yapılan düzensiz ödemeler sonucu düşen bu kredi notu için banka risk almak istemeyebilir. Düşük olan kredi notu yükseldikten sonra tekrar kredi başvurusu yapılabilir ve istenilen kredi tutarına göre banka cevap verir. Başvurulan kredi tutarı ve taksit sayısına göre banka hesaplama yapar. Kişiden aldığı bordro ile ödeme gücünün olup olmadığını kontrol eder.

Kredi Notu Puan Aralığı

Kredi kayıt bürosunun verdiği puana göre bankalar bazı limitlerde kredi verirler.0-700 arasında olan kredi notu çok risklidir ve bankalar bu puan aralığındaki kişilere kredi vermezler. 700-1099 arası kredi notuna sahip kişiler orta riskli gruptadır. Bankalar bu gruba da kredi vermeyeceklerdir. 1100-1499 puan aralığında bulunan kişilere bankalar kredi verir ancak talep edilen kredi tutarı ve ödenecek taksit sayısı önemlidir. 1500-1699 puan aralığındaki kişiler kredi başvurusu yaptıklarında sorun yaşamayacaktır. 1700-1900 puan aralığındaki kişiler banka için kredi vermesi en kolay müşterilerdir. Kredi notunun yüksek olması kredi tutarını etkiler.

 

Kredi Notunun Yükselmesi sayfası 14/08/2018 17:04:23 tarihinde 24011 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kendi İsteği ile İşten Ayrılan Tazminat Alır mı?

Kendi İsteği ile İşten Ayrılan Tazminat Alır mı?, Kıdem 2018 yılı brüt asgari ücretin belli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri