Anasayfa / Genel / Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Sorgulama

Kullandığınız kredi kartı ve kredi gibi bankacılık ürünlerinin geri ödemesinde gösterilen performansa göre sizlere bir puan verilir. Kredi notu olarak adlandırdığımız bu puan, tekrardan kredi kullanabilmek için çok önemli olacaktır. Zira bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi kullandırma konusunda pozitif düşünmez. Kredi notunuzu öğrenebilmek için farklı kanallar üzerinden sorgulama yapabiliyorsunuz. Findeks sisteminden, internet bankacılığından ya da SMS üzerinden kredi notu sorgulaması yapabilmek mümkün olacaktır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu tarafından hizmete sokulan Findeks sistemi, kişilerin finans sektöründeki yerini gösterir. Findeks sistemine bireysel ya da kurumsal olarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Kayıt işlemini basit şekilde internet üzerinden yapabilirsiniz. Sonrasında kredi notu sorgulama, borç sorgulama ve kredi sicili öğrenme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Findeks sisteminden yapacağınız kredi sorgulama hizmetleri için sizlerden 4 TL gibi bir ücret alınacaktır.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Sorgulama

Müşterisi olduğunuz bankadan kendinize bir internet şifresi alarak, kredi notu sorgulamasını internetten kolayca yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı sisteminde menü kısmında kredi notu öğrenme alanına tıklayarak yine 4 TL gibi bir ücret karşılığında sorgulama yapabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemlerinin tüm kanallar üzerinden belirli bir ücret karşılığında yapıldığını unutmamak gerekiyor.

SMS Kredi Notu Sorgulama

Tüm mobil şebeke ağlarının müşterilerine yönelik olarak verdiği kredi notu sorgulama hizmeti vardır. Kullandığınız şebekeye göre SMS numaraları değişecektir. Şebekenizin kredi notu sorgulama hizmeti için belirlediği numaraya TC kimlik numaranızı göndererek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 

Kredi Notu Sorgulama sayfası 17/07/2018 12:07:20 tarihinde 26141 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Borç Ödeme

Kredi Kartı Borç Ödeme, Maliye Bakanlığı’nın 6163 sayılı Kanun ile Gelir İdaresi Başkanlığına vermiş olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları