Anasayfa / Genel / Kredi Notu Nedir ve Nasıl Belirlenir?

Kredi Notu Nedir ve Nasıl Belirlenir?

Kredi Notu Nedir ve Nasıl Belirlenir?, Çeşitli amaçlar ile insanlar paraya sıkıştıklarında kredi çekerler. Bu bir ev için ve ya araba için olacağı gibi kendi ihtiyaçlarını karşılamak içinde olabilir. Ancak herkese kredi vermezler. Yani siz bankaya gittiğinizde maaşınız ve sigortanız olması yetmeyebilir. Bunun için özellikle kredi notunuzun çok iyi olması gerekmektedir.

Peki ama bu kredi notu dediğimiz şey nasıl belirlenir? Kredi notu insanların bankalar ile ilgili olan ilişkilerini belirleyen bir puanlama biçimidir. Yani daha önce kredi kartı ve kredi gibi işlemlerinizde ödemelerinizi düzenli yapıp yapılmadığı kredi kartı ile harcamalarınızın ve buna bağlı olarak ödemelerinizin nasıl olduğunu belirleyen bir puanlama sistemidir. Bu puanlama da bankadan bankaya puan kriterleri vardır.

Kredi puanınızı size bankadan bilgi verebilirler. Ancak eğer kredi puanınız düşük ise ve nasıl yükselteceğiniz bilmiyorsanız o konuda da elbette ki bazı şeyler vardır. Kredi puanınızı yükselmek için öncelikle elinizde olan kredi kartı ve kredi ödemelerinizde kesinlikle aksaklık olmaması gerekir. Ancak eğer çeşitli nedenler ile ödemelerinizde aksaklık çıktıysa o zaman belli bir süre puanınızı yükselmeniz gerekir. Kredi puanınız size ne kadar kredi verileceğini de belirler. Daha önce çektiğiniz kredi ve ya aldığınız kredi kartlarının limitlerine göre de kredi puanınız yükselebilir. Bu sayede bir sonraki kredinizde daha fazla puan ile yüksek meblağ çekilebilir.

 

Kredi Notu Nedir ve Nasıl Belirlenir? sayfası 16/08/2018 17:08:01 tarihinde 10188 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri