Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Yurtdışı Kullanımı

Kredi Kartı Yurtdışı Kullanımı

Kredi Kartı Yurtdışı Kullanımı, Kredi kartlarını yurt dışında da kullanmak isteyen bireylerin öncelikle kredi kartlarını ilgili bankalarından yurt dışı alışverişleri için açtırmaları gerekiyor. Çünkü kimi zamanda sahip olunan kredi kartları, gideceğiniz ülkede alışveriş yapabilmek için kullanılabilecek uygun durumda olmuyor. Bu nedenle de eğer gideceğiniz ülkede kredi kartınız ile alışveriş yapmak istiyorsanız öncesinde mutlaka bankanızı arayarak kartınızın yurt dışı kullanımı için açık olup olmadığını sormanız gerekiyor. Eğer ki kartınız yurt dışı harcamaları için kapalı ise ilk önce kartı yurt dışında kullanmak için açık hale getirmelerini talep ediyorsunuz ve bunun için de birkaç süreç sonrasında kartınız yurt dışı kullanımına açılıyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kart bilgilerinin kopyalanması yurt dışında oldukça çok görülüyor. Çünkü kötü niyetli bir mağaza personeli papağan adı verilen cihazlar sayesinde kart bilgilerinizin tamamını ele geçirebiliyor. Bunun için de yapılması gereken şey ödeme işlemlerinin gözünüzün önünde yapılmasını sağlamak oluyor. Çünkü bu işlemin yapıldığı papağan adı verilen cihaz normal bir pos cihazından oldukça farklı. Bu sebeple de personel bu işlemi açık seçik yapamıyor. Eğer ödeme işlemlerinizi gözünüzün önünde yaparsanız endişelenmenize hiçbir gerek kalmıyor. Bazı mağazalarda da modern pos cihazları kullanılmıyor bunun yerine eski sistem olan manüel slip cihazları kullanılıyor. Bu tarz bir durumda kart yerine nakit ödeme yöntemi ile alışveriş yapmanız alışverişinizi oldukça güvenilir bir hale getirecektir.

 

Kredi Kartı Yurtdışı Kullanımı sayfası 17/07/2018 11:19:18 tarihinde 24433 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Borç Ödeme

Kredi Kartı Borç Ödeme, Maliye Bakanlığı’nın 6163 sayılı Kanun ile Gelir İdaresi Başkanlığına vermiş olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları