Anasayfa / Genel / Kredi Kartı İnternet Alışveriş Kapatma

Kredi Kartı İnternet Alışveriş Kapatma

Kredi Kartı İnternet Alışveriş Kapatma, Kredi kartları son dönemde çok kolay çalınabilmekte. Özellikle bilgisayarları kullanarak internet üzerinden alışveriş yapılmaya başlandığından beri kredi kartı bilgilerini çaldıran kişi sayısı hızla artmaya başladı. Bilgisayarların içine uzaktan ya da kullanıcı tarafından yüklenen yazılımlar sayesinde klavyede basılan tüm tuşlar, girilen sayfalar, ekran görüntüleri gibi daha birçok bilgi kaydedilip görüntülenebilir.

Bu yazılımların yaptıkları da insanların alışveriş sırasında klavyeden kredi kartı numaralarını tuşlarken bastıkları harf ve rakamları kaydederek kart bilgilerini çalmak. İnsanlar bu hırsızlık yöntemi nedeniyle mağdur olmakta, düşük ya da yüklü miktarda paralarını kaybetmekteler. Her ne kadar alışveriş siteleri tarafından siber hırsızlık engellenmeye çalışılsa da bilgisayardaki antivirüs programının silemediği basit bir virüs ya da Truva atı tüm bilgilerin çalınmasına neden olabilir.

Çözüm Nedir?

İnsanların maddi güvenliklerinin yanında özel hayatlarının gizliliğini de tehlikeye atan bu duruma dikkat etmek çok önemli. Özellikle kredi kartlarıyla internet ortamından alışveriş yapmamak ve kartın herhangi bir şekilde çalınması durumunda başkalarının da internet üzerinden bizim adımıza paramızı harcamasını engellemek için kredi kartı internet alışveriş kapatma yapılabilir. Bunu eğer bankanızın online hizmeti olsa bile her zaman internet üzerinden yapamayabilirsiniz. Özellikle ilk kez bu özelliği kapattıracak olan kişilerin bankalarının bir şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi aracılığıyla özelliği kapattırmaları gereklidir.

 

Kredi Kartı İnternet Alışveriş Kapatma sayfası 17/10/2018 1:00:38 tarihinde 14945 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı