Anasayfa / Genel / Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme

Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme

Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme, Vergi borcu, 18 yaşını doldurmuş her vatandaşı taşıt, konuttan stopajına kadar her türlü mal varlığı üzerine verilmesi gereken milli gelirdir. Her verginin verilmesi için bir süre tanınır ve o süre zarfında verginin verilmesi gerekir. Bu dönemde elinizde nakit para olmaması durumunda kredi kartı yoluna başvurabilir ve vergi yükünüzü ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak bazı kredi kartı şirketleri veya bankalar, verginin bir borç olduğu düşünülürse borcu borçla ödemenin kendi menfaatlerine zararlı olduğunu düşünmesi nedeniyle kredi vermeyebilir.

Kredi Kartı ile Ödeme

Kredi kartı ile vergi ödemek için ilk olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesine girmeniz gerekmekte. Web siteye girdikten sonra ekranın sol bölümünde kalan ”Kredi kartı ile vergi ödeme” kısmına giriş yapın. Karşınıza çıkacak sayfada TC kimlik numaranız ya da vergi kimlik numaranız, vergi türünüz, bağlı olduğunuz vergi dairesi, fiş numarası, vergi tipi, dönem başlangıcı ve bitişi gibi altı aşamayı cevaplandırmanız gerekiyor. Tüm kısımları doğru bir şekilde doldurduktan sonra sorgula butonuna tıklayabilirsiniz.

Tüm şıkları doğru cevapladıysanız karşınıza borç listeniz çıkacaktır. Her türlü vergi tutarı sırasıyla listelenecektir. Buradan ödemek istediğiniz vergi türünü ve tutarı seçiniz. Seçilen borca ait ödeme planı listesini gördükten sonra ödeme türü butonundan kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan sorgu ekranına kredi kartı bilgilerinizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme sayfası 16/08/2018 16:39:03 tarihinde 20036 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri