Kredi Kartı İle SGK Ödeme

Kredi Kartı İle SGK Ödeme

kredi kartı ile SGK ödeme
kredi kartı ile SGK ödeme

SGK prim ödemeleri için Bankalararası Kart Merkezi ve Sosyal Güvenlik Kurumu girişimi ile kredi kartı ile SGK ödeme olanağı sunuluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web sitesinden borç sorgulama yapan kişiler eğer kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorlar ise web sitesinde yer alan borç ödeme yönlendirmesi ile işleme devam ederek SGLK prim ödemelerini gerçekleştirebilirler.

13 farklı bankanın bu uygulamaya yer vermesi ile ülkemizde bulunan herkes online ortamda SGK prim ödemelerini tamamlayabiliyorlar. Eğer SGK prim ödemenizi banka şubelerinden yapmak iyerine SGK web sitesinden gerçekleştirmek isterseniz izlemeniz gereken sıra ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Kredi Kartı İle SGK Ödemesi Nasıl Yapılır

Sizde SGK prim borcunuzu en kısa ve koıolay yoldan gerçekleştirmek istiyorsanız kredi kartı ile SGK ödemesi nasıl yapılır konusu üzerine aşağıda ki sırayı izleyiniz:

SGK Web Tahsilat Sayfasına Gidilmesi

Sorgu türü ve tipi seçilir, sigortalı sicil kodu ile birlikte güvenlik numarası girilir. Borç sorgula butonuna tıklanır ve borç sorgulanır.

Sorgulama Sonuç Butonuna Gidilmesi

Sorgulama sonuç bölümünde kişisel bilgiler yer alır bu bilgilerin kontrolü sağlanır. Ardından ödenmesi istenen borcun ödeme butonu ile tercih edilmesi gerekir.

Ödenecek Tutar Bilgisinin Güncellenmesi

Ödenmesi istenilen tutar bilgisinin güncellenmesi sağlanır. Ancak bu kısımda şu hususa dikkat edilmelidir ki o da yalnızca kısmi tahsilat yapılabilen tahsilat tipleri ekaik ödemenin yapılması sağlanabilir. Bunun dışında eksik ödeme yapılamaz.

Bankaların Maksimum Komisyon Tutarının İncelenmesi

Hangi bankadan ödeme yapmak istiyorsanız banka veya kredi kartınızın bulunduğu bankalardan birine karar vermeden önce bu aşamada ki bankaların aldığı maksimum tutarın incelenmesi sağlanmalıdır.

Kredi Kartı Bilgilerinin Girilmesi

Bu aşamada kredi kartı SGK ödemeleri için kredi kartı bilgilerinin açılan sayfada doldurulması gerekir. Ödemeniz alınmıştır ibaresi ile ödeme gerçekleştirilmiştir.

 

 

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

 

25/02/2018 9:36:26 – 70319

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir