Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Borcu

Kredi Kartı Borcu

Kredi Kartı Borcu

Kredi Kartı Borcu
Kredi Kartı Borcu

Kredi kullanımının bankalar tarafından kolaylaştırılması üzere bir çok kişi nakit ihtiyacını kredi ürünlerinden yararlanarak sağlamakta olup söz konusu kredilerin borcunun ödenmesi olduğunda ne yazık ki borçluların kredi kartı borcundan muzdarip oldukları anlaşılıyor.

Kredi kartı borcunun geri ödenmesi kredi başvurusunun yapıldığı ensada krediyi kullanan kişilere geri ödeme planı şeklinde sunulur ki krediyi kullanacak olan kişinin toplamda ne kadar borç ödeyeceğini, takstilendirme durumunu ve kullanılan krediye ne kadar faiz uygulanacağı hakkında bilgi sahibi olması istenip borçlunun kendisini bu ödeme planına uyarlaması istenir.

 

 

Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Daha önce ve hala ilişiğiniz olan bankalar var ise ve bu bankalardan kredi kartı kullanmış iseniz kredi kartı borcu öğrenme hakkında teşebbüsde olduğunuz bankalardan bilgi talep edebilirsiniz. Kredi kartınıza olan borçlarınızın arkasını aramadığınızda bankalar ödenmeyen bu borç dosyalarını tahsilat şirketlerine devrederler.

Artık kredi kartı borcunuz hakkında iletişimde bulunacağınız tahsilat şirketi veya avukatlık bürolarıdır. Söz konusu tahsilat şirketlerine olan bu bnakların kredi kartı borçlarını daha uygun taksitlerle ödeme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartı ile ilgili olan mevzuat dikkate alınıyor ve kredi kartı üzerinden yapılan taksitlendirme talebinin 12 ay olacak şekilde taksitlendirilmesi sağlanıyor. En fazla 12 ay olarak uygulanan kredi kartı borcu taksitlendirme ihtiyaç kredisinin kullanılması halinde 48 aya kadar uzayabiliyor. İlgili mevzuat kapsamında taksitlendirme uygulamasına uygulanan faiz TCMB’nın açıklamış olduğu akdi faiz olarak belirtilir.

Uygulanacak olan akdi faiz ise yılın son çeyreği itibarıyla belirlenir. 2017 yılının son çeyreğine bakılırsa akdi faiz % 1,84 olarak belirtilir. Gecikme faizi tutarı ise % 2,34 olarak yine TCMB tarafından açıklanır. Kredi kartınıza ait gecikme faiz hesaplama araçlarından yararlanabilirsiniz.

 

 

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

 

Kredi Kartı Borcu sayfası 16/08/2018 19:22:22 tarihinde 73741 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri