Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Başvurusu
Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı, kuruluşların ve özellikle bankaların vermiş olduğu çek ve para kullanımını önlemek için tercih edilen bir ödeme türüdür. Müşteriler çeşitli bankalardan almış oldukları kredi kartları için ödeme güvencesi vermesi gerekmektedir.

Yapmış olduğunuz alışverişin tarihini ve ücretine göre kredi kartınız her ay faturalandırılır. Ve 30 gün sonunda kartı alan müşteri gelen faturaları ödeyerek kart borcunu sıfırlar. Sıfırlayacak durumu yok ise, kartın asgari borcunu ödeyerek ödemesini daha sonraki aylara devreder.

 

 

Dünya üzerinde çeşitli kredi kartı ve banka kartı şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketlerin en çok bilinenleri Mastercard ve Visa’dır. Kredi kartlarının günümüzde bu kadar yaygın olarak kullanılmasına rağmen, şu anda dünyadaki insanların %45’i nakit para ile alışveriş yapmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı almak için ilk olarak hangi bankayı tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Her banka kredi kartları için farklı kampanyaları ve promosyonları müşterilerine sunmaktadır.

Harcama türünüze göre kredi kartı çıkartmak çok daha doğru olacaktır. Bankalar Maximum, Word ve Bonus gibi çeşitli kart türlerine göre müşterilerine özellikle sinema, yemek ve giyim alanlarında bazı indirimler ve promosyonlar sunmaktadır. Aynı zamanda kredi kartı kullanarak akaryakıt ya da akaryakıt puanı kazanabilirsiniz. Bu sebeple kredi kartı çıkartmak için ilk olarak bankaların sizlere sunduğu indirimleri ve promosyonları takip etmelisiniz. Her bankanın kredi kartlarının aidatları ve ödeme türleri farklı olabilir.

Kredi kartı başvurusu yapmak için direkt olarak banka ile yüz yüze görüşmelisiniz. Bunun en temel sebebi yukarıda belirtmiş olduğumuz durumları tek tek araştırmak yerine, banka yetkilisinden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda internette göremediğiniz, ya da gözünüzden kaçan farklı bir kredi kartı türünü de tanıyabilir fikrinizi de değiştirebilirsiniz.

 

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

 

16/10/2018 19:20:27 – 4571

 

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı