Anasayfa / Genel / Kredi Kartı Asgari Ödeme Faizi

Kredi Kartı Asgari Ödeme Faizi

Kredi Kartı Asgari Ödeme Faizi, Kredi kartı insanların hayatıyla iç içe girmiş, kimi zaman kurtarıcı kimi zamansa insanların başını belaya sokan bir ödeme yöntemi. Kredi kartlarının asgari ödeme tutarı her bankaya göre değişiklik göstermekte. Önemli olan kişiler hangi bankanın müşterisi ise o bankanın asgari yüzdesini bilmesi.

Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama

Örnek ile açıklamak gerekirse: A bankası asgari ödeme olarak %40 istiyor ve kişinin kredi kartındaki borç 500 TL. 500×40=2000/100=200 işleminin sonucunda çıkan 200 TL asgari ödeme tutarı. Aynı işlem diğer bankaların yüzlerine göre de uyarlanabilir.

Kredi Kartı Asgari Ödemenin Faiz Hesabı

Tıpkı asgari ödeme tutarında olduğu gibi faiz kısmında da bankadan bankaya değişiklik gösterirken uygulanabilecek en yüksek faiz oranı 2.02. Aynı şekilde işleme dökmek gerekirse: Kredi kartının toplam borcundan ödenmiş olan asgari tutarın çıkarılmasıyla beraber faiz oranı çarpılır. Bu sayede kredi kartına yansıyacak maksimum faiz oranı bulunur. 500-200=300×2.02=6,06 TL Bu işlem de kişilerin kendi sayısal verilerine göre uyarlanıp hesaplanabilir.

Bankaların Yapılandırma Hizmeti

Kredi kartının sadece asgari ödemesini gerçekleştirebilen ve bu yükten kurtulmak isteyen kişiler için bankalar borç yapılandırma hizmeti sunuyor. Borç sahibi kişi ilgili bankaya başvuruda bulunması durumunda borcunu taksitlendirebilir ve düzenli bir şekilde ödemesini sağlayabilir. Borç yapılandırması ile alakalı bilinmesi gereken en önemli şey borç zamanından önce yatırılmazsa bankalar ciddi şekilde takipte bulunuyor. Kredi kartındaki gibi herhangi bir gecikme söz konusu değil.

 

Kredi kartı alırken ve kullanırken dikkatli olun sayfası 16/08/2018 16:32:23 tarihinde 46555 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri