Anasayfa / Genel / Kredi Kart Kullanımı

Kredi Kart Kullanımı

Kredi Kart Kullanımı, Bireysel ihtiyaçlar için çekilen kredi kartlarından nakit paralar, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da herhangi bir ihtiyaç için çekilmiş ve çekilen miktarın taksite bağlanması para çekmiş olduğunuz bankaya borcunuz olduğunun başlangıcıdır. Konut, araç ya da yüksek meblağ bulunduran nakit çekimler bireyin aylık giderlerinin 1/3 ünü kapsayacak şekilde hesaplanır. Bireyin bütçesine göre yapılan bu işlem bireyin bankaya olan borcunu her ay düzenli bir şekilde yatırabilmesi için kolaylık sağlayan bir sistemdir. Bireyin bankaya yapmış olduğu borcu her ay ödeyebilme durumu olduğu gibi ödeyememe durumu da gerçekleşebilir. Bu durum karşısında banka tarafından bir takım işlemler gerçekleşebilir ve birey bu durum karşısında kara listeye bile girebilir.

Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Avukatlık Olur

Banka borcu olan bir birey ödeme zamanında gereken miktarı yatırmamışsa eğer 15 gün ödemesi beklenir. Beklenen süre zarfında her güne ayrı faiz eklenir. 15 günün sonunda birey kredi kart borcunun asgari ücretini dahi ödememişse yasal takipten önce kartı kullanılmamak üzere askıya alınır. Banka tarafından bireye 7 gün içerisinde ödeme talebi gelir. Borcunu ödeyemeyen birey 90 günün sonunda yasal takip sürecine girer. Tüm borcu ödemese bile bir kısmını ödüyor olma durumu var ise icralık bir duruma hemen sokulmaz. Ama borcu olan birey borcuna sadık kalmıyor daha doğrusu ödeyemiyor ise avukatlık olur bankalar tarafından adı kara listeye alınır.

 

Kredi Kart Kullanımı sayfası 16/08/2018 16:10:02 tarihinde 56880 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri