Anasayfa / Genel / Kredi Gecikmesi

Kredi Gecikmesi

Kredi Gecikmesi, Banka kredisi alabilmek için en önemli kriterlerden birisi kredi notudur. Kredi notu ne kadar yüksek olursa banka kredisinden yararlanmak da o kadar kolay olacaktır. Bankalar borcuna sadık ve istikrarlı müşterileri ile çalışmayı her daim isterler. Bu sebeple kredi notu yüksek, borcunu gününde ödeyen müşteriler bankaların ilk etapta öncelik tanıdığı müşterilerdir. Banka kredi borçlarında herhangi bir gecikme söz konusu ise ilk önce bu gecikmenin ne kadar zaman ile yapıldığı önem taşır. İlk defa banka kredisi borcu geciktirildiğinde eğer bankalar müşterilerine sms veya müşteri hizmetleri aracılığı ile ulaşacaktır. Bununla birlikte eğer eksik ödeme var ise yine bankanın müşteri temsilcisi eksik ödemeler ile alakalı müşterilerini bilgilendirir.

Kredi Gecikmesi Ne Kadar Olabilir?

Banka müşterileri belirttikleri günde kredi borçlarını ödemedikleri takdirde kredi gecikmesi yaşanır. Bu gibi durumlarda ise banka ilk önce müşterilerine sms yolu ile veya müşteri hizmetleri ile ulaşım sağlarlar. Eğer kredi borcu iki ay gecikmiş ise müşterilere yazılı ihbarname gönderilir. Böyle durumlarda hukuksal süreç başlamış olur. Hukuksal sürenin başlaması sonrasında banka bir ay daha bekler. Bu süre içinde banka kredi taksitlerinde herhangi bir ödeme gerçekleşmediği takdirde banka yasal işlem başlatır. Eğer borçlu hakkında yasal işlem başlamışsa ve borçlu kişi kırmızı kalem yemiş ise diğer bankalardan da kredi kullanma olanağına sahip olamamaktadır.

 

Kredi Gecikmesi sayfası 16/08/2018 16:03:46 tarihinde 96118 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri