Anasayfa / Genel / Kredi Çekerken Sigorta Yaptırmak Şart mı?

Kredi Çekerken Sigorta Yaptırmak Şart mı?

Kredi Çekerken Sigorta Yaptırmak Şart mı? Bankalara insanlar kredi almak için başvurduğunda eğer şartlar kredi almaya elverişli ise banka tarafından çeşitli sigortalar için ücret istenir. Bedeli ödenmesi istenen sigortaların en başında hayat sigortası gelir.

Kredi Alırken Sigorta Yaptırmak Zorunlu mu?

Bu sorunun cevabı aslında hem evet hem hayır. Normalde yasal olarak bir bankadan kredi çekerken sigorta yaptırma zorunluluğu yok ama bankanın bu isteğini reddettiğiniz zaman kredi verilmeyeceği söylendiği için insanlar sigorta bedelini ödemek zorunda kalıyorlar. Ama ben kesinlikle sigorta yaptırmak ve ekstra ücret ödemek istemiyorum diyorsanız yine de seçenekler yok değil. Bankaya dilekçe ile durumu bildirmek ilk seçenek. Bu dilekçe sonucunda bazen sigortasız kredi verilebiliyor. Dilekçenize olumlu cevap alamazsanız son seçenek olarak tüketici hakem heyetine başvurmak var. Tabi acil krediye ihtiyacınız varsa, bu süreçler zaman alacağı için sigorta bedelini ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Kredi Alırken Yapılan Sigorta Faydalı mı?

Çoğu kişinin sigorta bedeli ödemek istememe sebebi tabi ki krediyi geri öderken daha az maliyetli olması. Ama bilinmesi gerekir ki kredi alırken yapılan sigortalar büyük faydalar sağlıyor. Krediyi alan kişinin taksitler bitmeden vefat etmesi durumunda; yasal mirasçıları kalan borcu ödemediği gibi üstelik sigortadan vefat eden borçlu kişi için bir miktar ödeme alıyorlar. Oysa sigorta yapılmadığı durumlarda tüm borçlar, varislere kalıyor ve bu durum tahmin edileceği gibi büyük sorunlar doğuruyor.

 

Kredi Çekerken Sigorta Yaptırmak Şart mı? sayfası 16/08/2018 16:32:26 tarihinde 89326 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri