Anasayfa / Genel / Kredi Burs Sorgulama

Kredi Burs Sorgulama

Kredi Burs Sorgulama, Devlet destekli olarak alınan öğrenim kredileri ya da burslarının alım koşullarının yanı sıra bu ödemelerin kesinleştiği dakikadan itibaren sorgulama ekranı üzerinden kredi burs sorgulama işleminin yapılabilmesi için devlet kapısı olarak da bilinen sistem üzerinden mobil imza ile e-devlet şifresi ile elektronik imza ile T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapılabilir. Kredi ya da burs almış olan kişilerin üniversite öğrenimlerini tamamlamaları ile birlikte bu sorgulama işlemini yapabilme imkânları bulunur.

KYK Burs Ücretleri

KYK üzerinden verilen burs ve kredi ücretlerinin her sene daha da artarak katlanması sonucunda öğrencilerin öğretim hayatları boyunca almış destek de artar. Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan kredi ve burs ücretlerine bakıldığı zaman üniversite öğrencilerinin 470 TL, yüksek lisans öğrencilerinin 940 TL, doktora öğrencilerinin ise 1410 TL aldığı görülür. KYK tarafından verilen bursların geri ödemesiz bir şekilde alınıyor olması sorgulama işleminin yapılmasına engel olmayıp devlet kapısı üzerinden sorgulama işlemi rahatlıkla yapılabilmektedir.

KYK Sorgulama

KYK üzerinden alınmış olan öğrenim kredisi ya da bursların sorgulanması için sisteme giriş yapılması gerekir. Giriş işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirilirken e-devlet şifresi olmayan kişilerin en yakın PTT şubesine giderek şifre alabilmeleri ve sorgulama ekranı üzerinden kredi ya da burslarını sorgulatabilmeleri mümkündür. KYK bursları ya da kredileri dâhilinde verilen destekler bireylerin şahsına ait olup sorgulamayı da kendileri yapmalıdır.

 

Kredi Burs Sorgulama sayfası 16/10/2018 19:27:41 tarihinde 67014 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı