Anasayfa / Genel / Kredi Borcu Olan Kefil Olabilir mi

Kredi Borcu Olan Kefil Olabilir mi

Kredi Borcu Olan Kefil Olabilir mi?, Bankalar kimi durumlarda kredi başvuruları esnasında insanlardan kefil talep edebilmektedir. Özellikle kredi notu az olan ve borcu geri ödeme konusunda riskli olarak görülen insanlardan kefil istenebilmektedir. Bu noktada devreye kefil adı verilen gerçek bir kişilik girer ve bu kişi kredi çeken kişinin borcunu güvence altına almaktadır. Her birey, bankaya kefil olarak maalesef gösterilememektedir. Bankaların kefil olacak kişilerde aradığı belli başlı kriterler vardır. Kefiller ile bankaların borcun geri ödenme konusunda kendini garanti altına alma çabası sonucu ortaya çıkmaktadır. Yani kefil olacak bir kişinin, geri ödeme konusunda riskli olmayan bir kişi olması gerekmektedir. Bu durumda kredi borcu olanlar kredi notu az olan kişiler, yasal takip sistemine düşenler ve kırmızı kalem yiyenler kara listede yer alan kişiler hiçbir şekilde kefil olarak gösterilmemektedir.

Gelir Durumları Yeterli Olmayanlar

Bankaların bu konuda belirlediği çizgi oldukça açıktır. Özellikle bankalar kefil olarak gösterilecek olanlar kredi notunun belirli bir seviyenin üzerinde bulunmasını ve hatta en yüksek bir seviyede olmasını istemektedir. Bakıldığı zaman kefilli başvurular genelde kredi notu az olan kişiler için sunulmuş bir yöntemdir. Yani krediyi çeken bir kişi zaten geri ödeme konusunda riskli durumdadır. Bu yüzden bankalar kefil olarak gösterilen kişiden geri ödeme hususunda emin olmak isteyecektir.

Kredi notunun fazla olması, kefil olarak gösterilebilmek için yeterli olmamaktadır. Bununla beraber bankalar kefil olarak gösterilen kişinin gelir belgesini istemektedir. Gelir seviyesi yeterli olmayan kişiler de hiçbir şekilde kefil olarak bankaya gösterilemez.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri