Anasayfa / Genel / Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım, Kredi birçok insanın hayatının bir döneminde mutlaka yararlandığı nakit bulma yöntemidir. Bu yöntem ile insanlar nakit sıkıntılarına geçici çözümler üretiyor ve sorunlarını gideriyorlar. Ancak kredi sadece tek sefer çekilen ya da kullanılan bir nakit ihtiyacı giderme yöntemi değildir. Belirli dönemlerde bu yöntemden yararlanabiliyorsunuz. Ancak bir krediyi aldıktan sonra bankalar bazen aynı insana ikinci krediyi vermek istemiyor. Bu duruma neden olan bir takım nedenler bulunuyor.

Borcunu Ödeyen İnsansa Neden İkinci Kredi Verilmez?

Bankalar kredi verme konusunda bazı kriterler belirlemiştir. Bu kriterlere birey uymadığı takdirde ikinci krediyi alması mümkün olmuyor. En önemli kriterlerden birisi gelir olduğunu beyan edip de o dönemde herhangi bir gelirinizi belgeleyememiş olmanızdır. Bir diğeri de ilk çektiğiniz kredi ödemelerini zamanında yapmamanızdır. Beklediğiniz kredi tutarı ile ödeme imkânlarınız arasında oldukça fazla fark yaratması da kredi almamak için bir nedendir. Geçmiş dönemlerde bankaların kara listesine girdiyseniz eğer ödeme yapmış olsanız bile kredi alamayabiliyorsunuz. Bankalar kredi notuna oldukça fazla önem veriyorlar. Bu durumda bankalardan kredi kullanmaya devam edebilmek için kredi notunuzun yüksek olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Kredi çektiğiniz dönemlerde herhangi bir sebepten icra takibine düştüyseniz aynı bankadan ikinci krediyi alma şansınız oldukça az. Kredi talebinde bulunan kişi kefillikten dolayı geçmişte banka ile sorun yaşadığında yine bankadan kredi alamayabiliyor.

 

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım sayfası 13/09/2018 1:29:52 tarihinde 72846 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri