Anasayfa / Genel / Konut Kredisi Hesaplama

Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi hesaplama, uygun konut kredisi faiz oranlarını karşılaştırma..!

 

konut kredisi hesaplama
konut kredisi hesaplama

Konut Kredisi Alırken Yapılan Hatalar

Bankalar tarafından sağlanılan konut finansmanı herkesin ev sahibi olabilmesi için önemli bir fırsattır. Ancak bilinçsiz şekilde alınan konut kredisi bir yerden ev kazandırırken, diğer yandan ana paraya ek masraflarla kaybetmenize neden olabiliyor. Bankalar arasındaki rekabetten yararlanarak en uygun maliyetle konut kredisi hesaplama sunan bankanın kapısını çalmak en doğru tercihtir. Bunu yaparken en çok yapılan hatalar ise, yanlış bankadan uygunsuz konut kredisiyle sonuçlanıyor.

 

En çok yapılan hatalar…

  1. Toplam maliyeti hesap edin: Bankadan alınacak kredinin faiz oranlarına bakmak yerine toplam maliyetine bakmak gerekiyor. Aksi durumda yanılabilirsiniz. Çünkü bazı bankalar aylık faiz oranlarını düşük, diğer masrafları yüksek gösteriyor. Bazı bankalar da; faiz oranlarını fazla, dosya masraflarını düşük yapabiliyor. Yapılması gereken toplam maliyet üzerinden en uygun konut kredisini belirlemektir.
  2. Sözleşmeyi okuyun: Milli bir gelenek olarak sözleşme okumak gibi bir dert içerisine girmeyiz. En azından banka tarafından sağlanılan borcun sözleşmesinin okunması gerekir. Çünkü sözleşme içerisinde istihbarat, ipotek, ekspertiz gibi birçok masraf kaleminden bahsediliyor. Bunların hangisinin sizin için uygun olup olmayacağını belirlemelisiniz. Gereksiz sigortalar, hesap işletim ücretleri ve kredi kapatırken bile alınan ücretlerin hepsi sözleşme içerisinde yazıyor.
  3. Sigortalar zorunlu değil: Konut kredisi kullanacakların zorunlu deprem sigortası dışında herhangi bir sigortaya girme zorunlulukları bulunmuyor. Dolayısıyla deprem sigortası dışındaki sigorta ücretlerinin ödemeniz için bir sebep yok.
  4. Kredi kartı muamması: Kredi sözleşmesi imzalarken aynı zamanda da kredi kartı sözleşmesine de imza atmış olabilirsiniz. Bazı bankalar tarafından konut kredisi sırasında kredi kartı da verilebiliyor. Bu kredi kartını hiç kullanmasanız bile iptal ettirmediğiniz sürece hesap işletim ücreti işleyebilir. Bu da, borçlu olmanıza sebebiyet verir.
  5. Krediyle ilgili belgeleri saklayın: Kredi alınan bankadan tüm belgelerinizi alın ve bunları mutlaka saklayın. Çünkü ileride yaşanabilecek bir sorun karşısında mahkemeye başvurmak durumunda kalabilirsiniz. Eğer evraklarınızı saklamazsanız, mahkemenin istediği kredi dokümanlarını bankadan almak için ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Konut kredisiyle ilgili bu detaylara dikkat ederek kendinizi güvenceye alabilirsiniz. Bankaların hepsini gezerek ve sözleşmelerini en ince detayına kadar okuyarak imzanızı atın.

 

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

 

Konut Kredisi sayfası 11/09/2018 11:10:00 tarihinde 25813 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri