Anasayfa / Genel / Konut Kredisi Taşıma

Konut Kredisi Taşıma

Konut Kredisi Taşıma, Konut kredisini başka bankaya taşıma işlemlerine bazı bankalar konut kredisi transferi de demektedir. Temel ve mantık aslında hepsinde aynıdır. Temel maksadı daha az faiz oranı olan bankaya ve mevcutta ödenilen konut kredisini aktarma işlemlerine denir.

Konut kredisi taşıma başka bir bankaya devretme şartları genelde bütün bankalarda aynıdır. Genel olarak yüksek faiz oranıyla kullanmış olduğunuz konut kredileri güncelde faiz oranlarının azalması halinde ve taksit tutarlarını daha az bir seviyeye indirmek ve toplamda ödenilen kredinin geri dönüş tutarı yani maliyetini aşağıya çekmek maksadıyla yapılmaktadır.

Konut Kredisi Yapılandırması

Konut kredisi yapılandırması aynı bankada da olmuş olsa, farklı bir bankaya konut kredisi taşıma işlemi de yapılmış olsa %4 erken kapama komisyonu ödenmektedir.

Sonuç itibariyle başka bir bankaya konut kredisi transferi işlemleri yapılırken kredinin toplam maliyetine kesinlikle göz atılmalı ve diğer masraflarla birlikte yapılacak taşıma işleminin ne olacağı konusu uygun bir biçimde değerlendirilmelidir. Bu şekilde değerlendirildiğinde her taşıma işlemi ya da yapılandırma işleminin fayda sağlamadığı görülecektir. Bütün bu faiz dışı masrafların da hesaba katılması gerekmektedir. Bu masraflar hesaba katıldığı zaman tüketicinin aylık maliyet oranları ve verilen mevcut faiz oranından avantajlı ise ve toplam geri ödemesini düşürmesine imkan tanıyorsa, refinansman yapılması yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde, maliyet çoğalacağı için avantajdan çok dezavantaj sağlar. Ödenmiş olan dosya masrafı gibi masrafların yeni kredinin transfer olacağı bankaya tekrar ödenecek olmasıdır. Böylelikle kalan vadeye, kalan kredi bakiyesine ya da mevcut faiz oranına göre bu tür bir işlem yapılması her daim tüketici açısından kazançlı olmayabilir.

 

Konut Kredisi Taşıma sayfası 17/10/2018 1:07:00 tarihinde 30733 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı