Anasayfa / Genel / Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankaların son yıllarda en çok kullandırdığı kredi türlerinden birisi konut kredileri olmuştur. Bu konuda hem bankalardan hem de devletten yoğun teşvikler oluyor. Özellikle devlet tarafından yapılan düzenlemeler ile konut kredisi faiz oranları belirli bir seviyeye düşürüldükten sonra, konut kredilerine olan talepler daha da artmıştır. Konut kredilerinde şu an için uygulanan minimum faiz oranı %1,5 seviyelerindedir. Kredinin tutarına ve vadesine göre bu faiz oranı %1,35 seviyelerine kadar çıkabiliyor.

Konut Kredisi Vade Seçenekleri

Konut kredilerinin toplam tutarları çok yüksek olduğu için, toplam vade sayıları çok önemli olacaktır. Güncel olarak konut kredisi kullandıran bankaların çoğu, 240 aya kadar vade uygulayabiliyor. Bu da kredinin toplam ödemesinin 20 yıl boyunca süreceği anlamına geliyor. Ancak bazı bankalar vade sayısını maksimum 120 ay yapabiliyor. Burada dikkat etmek gereken nokta; vade sayısının uzamasının, toplam ödenecek tutarı da arttıracağıdır. Bu açıdan gelir durumunuz elverişli ise, vadeleri kısa tutmak daha doğru olacaktır.

Konut Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler

Konut kredisi başvurularını yapmak isteyen kişilerin; nüfus cüzdanını ve gelir belgesini hazırlaması gerekiyor. Sonrasında bankanın size vereceği başvuru formunu doldurarak evrak dosyasına ekleyebilirsiniz. Konut kredilerinde satın alınacak evin tapu fotokopisini de bankaya vermeniz istenecektir. Bankalar ilgili eve, geri ödeme bitene kadar ipotek uygulayacaktır. Bu açıdan tapuyu şubelere beyan etmeniz gerekiyor.

 

Konut Kredisi Faiz Oranları sayfası 16/08/2018 17:43:43 tarihinde 41533 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri