Anasayfa / Genel / Konut Kredisi Almanın Şartları

Konut Kredisi Almanın Şartları

Konut Kredisi Almanın Şartları

Konut Kredisi Almanın Şartları
Konut Kredisi Almanın Şartları

Konut kredisi son dönemlerde kişiler tarafından en çok talep edilen kredi türlerinden biridir. Türkiye’de son dönemlerde kira giderlerinin yükselmesi tüketicileri ev almaya mecbur bırakmıştır.

Ev almayı düşünenlerin, nakit paraya sahip olmaları konut kredisi öderken zorlanmamalarını da sağlayacaktır. Örneğin 200 bin TL değerinde bir ev almayı düşünenlerin en az 40 bin TL nakit parası olması gerekmektedir. Bankalar tüketicilerine 200 bin TL değerinde ki bir ev için en fazla 160 bin TL ödeme yapabilmektedir.

 

 

Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredisi almanın şartlarını taşıyan kişiler,  evi seçmeleri gerekir. Seçilen ev bankalar için teminat kabul edilmektedir. Daha sonra kişinin bütçesine en uygun faiz oranlı krediyi seçmeleri yararlı olacaktır. Bankayı seçtikten sonra sizden istenen evraklarla beraber şubeye gidilir ve başvuru yapılır. Banka evin ekspertiz değerini belirledikten sonra size vereceği miktarı belirler.

Konut Kredisine Kimler Başvuruda Bulunabilir?

 Konut kredisi almak İçin,

  • Öncelikle 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir.
  • Kredi başvurusu yapacak olan kişinin gelirini belgeleyebilmesi gerekir.
  • Nüfus cüzdanı, ikamet belgesi ve gelir durumu bankaya sunulmalıdır.
  • Özel sektör çalışanları, emekliler ve iş yeri sahiplerinin ek olarak sunmaları gereken farklı belgelerde bulunmaktadır. Örneğin emekli bir konut kredisi başvuranı, emekli aylık dökümü, ek gelir belgesi ve tapu fotokopisi vermek zorundadır.

Konut kredisi almak isteyen kişinin banka tarafından kredi özgeçmişi adı verilen kredi notuna bakılır. Kişi daha önce çektiği kredileri düzenli yatırmış olmalı, kredi karı borcu, karşılıksız çek, batık borcu gibi durumlar söz konusu olmamalıdır. Aynı zamanda kişilerin düzenli bir geliri( maaş, kira vb) konut kredisi almalarını kolaylaştıracaktır. Konut kredisi almak isteyen kişiler, yukarıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri durumunda uygun görülürse bankadan kredi alabilirler.

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

Konut Kredisi Almanın Şartları sayfası 16/08/2018 19:22:28 tarihinde 25358 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri