Anasayfa / Genel / Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi, Birçok kişi hayatının belli bir döneminde mutlaka bankaya kredi için başvurmuş ve banka kredilerinden faydalanmıştır. Ancak kullanılan bu kredilerden sonra belli zamanlarda kredi ödemelerinin düzenli olarak yapılması şarttır. Bazı zamanlar kişiler kullanmış oldukları bu ürünlerin geri ödemelerinde zorluk yaşarlar ya da hiç ödeyemez hale gelebilirler. Devamlı olarak ödenmeyen ve biriken borçlar için ise kişiler kırmızı kalem yiyen kişiler arasına girer. Ancak zamanında ödeme yapamadığından dolayı kırmızı kalem listesine giren bu kişilerin yine dönem dönem nakite ihtiyaçları olabilir ve yeniden kredi kullanmak isteyebilirler.

Kırmızı Kalem Yiyen Kişilere Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Bankalardan kullanmış oldukları kredilerin ödemelerini düzensiz olarak yapan ya da hiç yapamayan kişilerin zamanla Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulunda bulunan kredi notları giderek düşer. Ödemelerin devamlı olarak ya da sadece bir iki ay bile ödenmemesi ya da ödeme zamanında aksaklıklar yaşanması kişinin kredi notunun olumsuz etkilenmesine neden olur. Ancak bu ödemelerin düzensiz olarak yapılması durumunda ya da kişilerin doksan gün boyunca krediye herhangi bir ödeme yapmamaları durumunda, bankalar alacaklarını tahsil etmek için kişilerin dosyalarını banka avukatına verir ve bu ödemelerin bir hafta içerisinde yapılmasını talep eder. Kişiler bu bir haftalık süre içerisinde kırmızı kalem yiyen kişiler arasına girer. Kişiler bu zamanda borçlarını yeniden yapılandırmak isteseler de dosyaları avukata gittikten sonra ödemelerini taksitlendiremez ve kırmızı kalem listesi dışına çıkamazlar. Bu dönemden sonra kırmızı kalem yiyen kişiler bir daha banka ürünlerinden faydalanamazlar. Çünkü bankalar kredi onayı yaparken ilk önce kişilerin kredi notlarını göz önünde bulundurur. Bu nedenle kırımızı kalem listesine giren kişilerin bir daha bankalardan kredi kullanma istekleri olumsuz olarak cevaplanır.

 

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi sayfası 16/08/2018 16:39:01 tarihinde 85072 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri