Anasayfa / Genel / Kara Listede Olmak

Kara Listede Olmak

Kara Listede Olmak, Bankalardan alınmış olunan krediler karşısında bankadan borç almak kişiler aylık belirli bütçe ayrımı yaparak bankaya yapılan borç karşısında ödeme gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu borç sorumluluğu yapılan taksitlenme kadar her ay düzenli bir şekilde bankaya yatırılmalıdır. Aksi takdir de bankanın bu zor durum karşısında borcu olan kişiye yasal işlem başlatması gerekmektedir. Bu durum da kişi kara liste grubuna girme riskini taşımaktadır. Bu durum tüm bankalara bildirilir. Kişinin başka bir ihtiyaç kredisi almak istemesi durumunda bankalar kişinin Kara Liste Kredi sicilini incelemeye alır. Sicil de bulunan banka borcuna sadık kalamama durumundan ötürü bankalar kişiye kredi vermekten kaçınabilir. Kişi talepleri karşılığında kabul cevabı almayabilir. Bu durumun düzelmesi için kişinin borç yaptığı bankası ile görüşmesi gerekmektedir.

Kara Listede Olup Olmadığımı Nasıl Öğrenirim

Kişinin kendine ait bir kara liste durumunu öğrenmesi için bulunan bir kaç yöntem vardır. Bu durumda olup olmadığınızı öğrenmenin kolay yolu müşterisi olduğunuz bankaya müracaat ederek müşteri temsilcisi ile görüşüp bu duruma bir açıklık getirebilirsiniz. Başka bir yol olarak risk merkezlerinden de öğrenebilirsiniz. Hemen hemen her banka müşterileri için risk merkezi raporları sunmaktadır. Bankaya birebir müracaat edebilir ya da online işlemler karşılığında bilgi alabilirsiniz. Acil bir öğrenme durumu yoksa banka merkezine gitmek yerine Ankara da olan Merkez Binasına dilekçe yazabilir ve kara liste de olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

 

Kara Listede Olmak sayfası 17/10/2018 1:01:40 tarihinde 44605 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı