Anasayfa / Genel / İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası Konut Kredisi, Türkiye’nin en önde gelen bankalarından birisi olan İş Bankası, ev hayali kuran vatandaşlar için avantajlı konut kredileri sunmuştur. İş Bankası konut kredisi ile birlikte kira derdine son vererek kendinize bir ev satın alabilirsiniz. Kredi başvuruları için gerekli ön başvuruları doğrudan internetten ya da mobilden yapabilirsiniz. Kesin onay geldikten sonra şubeye giderek gerekli evrakları teslim edebilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası üzerinden alacağınız konut kredilerinde %1,16’lık bir faiz oranı uygulanır. Yapabileceğiniz maksimum vade ise 10 yıla kadar olacaktır. Bu da 120 aya denk gelmektedir. Bankaya başvurarak %1,16 faiz oranı ile 100 bin TL değerinde bir kredi çektiğinizi düşünecek olursak, yapacağınız toplam geri ödeme 187 bin TL civarında olacaktır. Ancak vade sayısını daha da düşük tutarak ödeyeceğiniz toplam tutarı aşağılara çekebilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi Gerekli Evraklar

Konut kredi başvurularını yapacak olan kişilerin doğrudan İş Bankası şubelerine giderek bazı evrakları teslim etmesi gerekiyor. Öncelikle başvuruyu yapan kişinin kimlik fotokopisi ve satın alınacak evin sahibinin kimlik fotokopisinin beyan edilmesi gerekiyor. Çalışma durumuna göre gelir belgesi ve satın alınacak eve dair tapu belgesi de bankadan istenecektir. Tapunun bir fotokopisini çekerek bankaya teslim edebilirsiniz. Ayrıca başvuru için bankaya gittiğiniz zaman sizlere bir kredi başvuru formu verilir. Bu formu eksiksiz olarak doldurarak diğer evraklarla birlikte bankaya teslim etmeniz gerekecektir.

 

İş Bankası Konut Kredisi sayfası 17/10/2018 1:07:20 tarihinde 39676 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı