Anasayfa / Genel / İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi

İhtiyaç Kredisi
İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi,Yaşam standartları yükselmeye başladıkça hayata dair tutku ve arzularımızın da arttığını görüyoruz. Bu arzu ve isteklerin yeni ihtiyaçlar doğurması nedeniyle bazen kazancımızdan daha fazlasına erişebilmek insan için mutluluk çözümü olabiliyor. Örneğin yeni bir ev, araba, tatil veya evlilik gibi ihtiyaçların ertelenmesi yerine bankaların sunduğu ihtiyaç kredisi çözümlerinden faydalanılarak bir an önce yapılması hayatın akış kurallarından birini ifade ediyor.

 

Öncelerin eş ve dostundan alınan borçlar, şimdinin eş ve dostu yerine geçen bankalar üzerinden daha kolay ve hızlı şekilde sağlanabiliyor. Ancak ihtiyaç kredisi alabilmek ve kullanmak için bankaların öne sürdükleri şartları taşımayan kişiler krediden faydalanamıyor. Bu şartlar içerisinde en önemli olanı, bir gelirin olduğunu gösterir belgedir. Düzenli gelire sahip olmayan ve bunu belgelendiremeyen kişilere yönelik kredi sunulması söz konusu olmuyor.

İhtiyaç kredisi alırken bilmeniz gerekenler

Birçok banka tarafından farklı ihtiyaçlara yönelik kredi imkanları sunuluyor. Örneğin; ev, araba, evlilik veya tatil ihtiyaçlarını karşılamak için sunulan kredi türlerinin hepsi de ihtiyaç kredisini ifade ediyor. Ancak bunların arasındaki farklar, vade ve uygulanan faiz tutarıdır. Tabi kullandırılacak kredi miktarı büyüdükçe kredi yeterlilik şartları da değişebiliyor. Ev ve taşıt kredilerini alabilmek, tatil kredisini almaktan daha zor olabilir.

Herhangi bir bankayla sorun yaşamamış ve kredi notu iyi olan kişilerin kredi kullanma konularında sıkıntıya düşmeleri söz konusu olmaz. Bu kişiler her bankadan ihtiyaç kredilerini kolayca alabilirler. Ama dikkat etmeleri gereken şey, nasılsa bankalar veriyor deyip kendilerini ödemekte zorluk çekecekleri masrafların altına sokmamaktır. Bundan dolayı ihtiyaçların net olarak belirlenmesi ve çekilmek istenilen kredinin masrafıyla beraber bütçeye aylık yükünün iyi hesap edilmesi lazımdır.

İhtiyaç kredisi için birden fazla bankanın kapısının çalınması gerekiyor. Her bankanın sunduğu şartları öğrenerek en uygun krediyi veren bankada karar kılınabilir. Faiz, dosya ve diğer masrafların hepsinin toplanarak kredinin toplam maliyeti üzerinden bankalar arası karşılaştırma yapılması gerekir. Aylık faiz oranlarını baz alarak yapılacak karşılaştırma yanıltıcı olabilir.

Şunu unutmamanız gerekir. Krediyi ödemek için bazı harcamalarınızı kesmek durumunda kalabilirsiniz. Dolayısıyla aylık kazancınızın krediye borcunu karşılayan miktarından sonra elinizde mutlaka temel gereksinimleri karşılayacak para bulunması gerekir. Aksi bir durumda yaşam standartlarınızı tehlikeye sokabilirsiniz.

 

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

 

İhtiyaç Kredisi sayfası 19/06/2018 12:51:28 tarihinde 12266 numarası ile oluşturulmuştur.

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Akbank

Kredi Kartı Akbank Kredi kartı Akbank seçenekleri hakkında araştırmalar yapan kişiler bu bankanın kendileri için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir