Anasayfa / Genel / İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları, Bankaların en yoğun kullandırdığı kredi türü, ihtiyaç kredileridir. Miktar olarak diğer kredi türlerine göre daha düşük olan ihtiyaç kredisi, anlık nakit ihtiyaçlarını giderme konusunda oldukça önemli bir role sahiptir. İhtiyaç kredisi faiz oranları 2018 yılı güncel rakamlarına bakıldığı zaman, geçen seneki seviyelerin devam ettiği görülüyor. İhtiyaç kredilerinde şu an için en düşük faiz oranı %1,23 seviyelerindedir. Farklı bankalarda bu rakam %1,59 seviyesine kadar yükselebiliyor. Bildiğimiz gibi uygulanan faizi belirleyen etkenlerden birisi de vade sayısı olacaktır. Her zaman için kredinin vade sayısı yükseldikçe, faiz miktarı da artar.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif müşterisi olduğunuz bankadan anlık nakit ihtiyacı için, bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız; başvuruyu doğrudan internetten yapabilirsiniz. İhtiyaç kredileri özellikle konut kredileri kadar teferruatlı olmadığı için, internetten de başvuru alınıyor. Ancak başvuruyu yapacağınız bankanın aktif bir müşterisi konumunda değilseniz, doğrudan şubeye gitmeniz gerekecektir. Şubeden yapılan başvurularda bankanın talep edeceği bazı belgeler olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Başvurularında İstenen Belgeler

Şubelerden yapacağınız kredi başvurularında nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve kredi başvuru formunu beyan etmeniz yeterlidir. Buradaki en önemli belge, gelir dökümü olacaktır. Çalışma durumunuza göre gelir belgenizi aldıktan sonra gerekli evrakı bankaya teslim edin. Şayet emekli iseniz, emekli olduğunuzu gösteren gerekli belgeyi bankaya vermeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda emekli maaşının yattığı banka hesap cüzdanı da banka tarafından kabul görür.

 

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları sayfası 17/10/2018 1:31:13 tarihinde 86148 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı