Anasayfa / Genel / İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum
İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

Çeşitli nedenlerden kaynaklanan ihtiyaçlarınızdan dolayı nakite gereksinim duyuyor iseniz ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyorsanız öncelikli yapmanız gereken mevcut olan banka borçlarınızın eğer icralık olmuşlar ise ödenmesidir. Hacizli banka borcu olan kişiler kredi notlarının düşmesine neden olurlar.

Bu sebeple de hangi kredi ürünü olursa olsun bankalardan yapılan kredi başvurularına dair olumsuz geri dönüş alınır. Eğer kişiler hacizli borçlarını öderlerse bu durum kredi notlarını daha da düşmekten kurtaracaktır. Aradan 6 ay geçmesinden sonra kredi kullanmak isteyen kişilerin mevcut sigortalı işleri var ise ve en az 4 ay boyunca bu iş yerinde çalışmışlar ise kredi ürünlerinden yararlanmak biraz daha olanaklı hale gelecektir.

 

Kredi Sicili Kötü Olana Kredi Veren Bankalar

Geçmişte banka borçlarını çeşitli nedenlerden dolayı ödeyemeyen kişilerin kredi sicilleri olumsuz yönde etkilenir. Kredi sicili kötü olana kredi veren bankalar aracılığıyla bu kişiler yeniden bir kredi daha kullanmak isteyebilirler. Bu durum zannedildiğinin tersine mümkündür.

Ancak bazı şartlarda beraberinde gelir. Kredi kullanmak isteyen bu kişiler banka kredisi ürünlerine normal yoldan başvuru yapmamalıdırlar. Aksi halde başvuruları olumsuz değerlendirilir. Yanlarında bir kefil veya mal varlığını gösteren bir belge ile banka şubelerinden bizzat başvuru yapmaları gerekir.

Banka Kredisi Alma Şartları

Sigortalılık süresi, ödenmemiş borcun olmaması, kredi notunun yüksekliği, idari takip sürecinde olmamak ve ödeme geçmişinin düzenli yapılması banka kredisi alma şartlarını içerir. Bunlar arasında en önemlisi kredi notu olarak karşımıza çıkar.

Kredi notunun yüksek olması kredinin kolay alınabilmesine işaret eder. Zaten kredi notu yüksek olanlar geçmişte düzenli olarak banka borcu ödemiş olan kişilerdir. Dolayısıyla bankaların bu kişilere yeniden kredi kullandırmaları son derece mümkün olmaktadır.

 

 

İhtiyac Kredisi
Konut Kredisi

 

İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum sayfası 16/08/2018 20:04:58 tarihinde 51290 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri