Anasayfa / Genel / Hesap İşletim Ücreti

Hesap İşletim Ücreti

Hesap İşletim Ücreti, Çoğu bankanın hesap işletim ücreti veya kart aidatı kesim tarihi Ocak ayında olmaktadır. Banka hesaplarında ücret olan kişilerden bankalar o aylarda hesap işletim ücreti alırlar. Bunun yasal olup olmadığı bu zamana kadar oldukça tartışılan bir konu olmuştur. Bankaların hesap işletim ücretlerini müşterilerden almasının önüne bir türlü geçilememektedir. Bankalar bu konularda oldukça kurnaz davranmaktalar. Tüketicilerin de aynı vaziyette davranarak bu ücreti vermelerini önerilmektedir. Bunun için yapılacak basit uygulamalar mevcut.

Kişilerin genel olarak kredi kartı aidatı veya hesap işletim ücreti konusunda bir takım sıkıntıları oldukları için bu bedeli ödememeleri ya da gitmeleri gereken yollar bulunmaktadır. Öncelikle daha sonradan bu ücretlerle ilgili bir sorun yaşamamak için kanunen haklı durumda olmak ve bu ücreti ödemeyeceklerine dair bir takım sözleşmelere madde ekleterek beyanda bulunabilmektedir. Böylece sözleşmenin ilgili maddesi tekrar düzenlendiği zaman mutlaka aidat ödemek zorunda olunmaz.

Daha Farklı Yollar Nelerdir?

Başka bir yolu ise bankanın sizden hesap işletim parası veya kart aidatı kestiği zaman olan bu ücrete itirazda bulunmak ve ücretin iadesinin yapılmasını istemektir. Genelde bu şikâyete bankalar yanaşmazlar. Bu gibi durumlarda tüketici hakem heyetlerine itirazda bulunulabilmektedir. Bu konuda birçok karar vardır ve bu ücretler tüketicilere tekrar iade edilmektedir. Tüketici hakem heyeti tarafından verilen bu gibi kararlar iki tarafı da çözücü özelliği bulunmaktadır.

Bir diğer yolu bankaların bu konulardaki yaptıkları kampanyalarını dikkatli olarak takip etmektir. Birçok banka otomatik ödeme talimatları vermesi durumunda müşterisinden hiç bir hesap işletim ücreti veya kart aidatı kesmeyeceğini taahhüt etmektedir.

 

Hesap İşletim Ücreti sayfası 16/08/2018 16:03:52 tarihinde 42290 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri