Anasayfa / Genel / Haciz Kredisi

Haciz Kredisi

Haciz Kredisi, Bankalar tarafından yapılan kredi alımları aylık gelir miktarlarına göre düzenlenirken, bankaya borçlanan kişi ödeme zamanı geldiğinde bankaya hiç ödeme yapması ya da yeterli miktar da ödeme yapmaması durumunda banka tarafından uyarı alır. Ödemesinde geciktirme yapmış olduğu her gün faiz oranına göre borcu katlanmaktadır. Kişinin 2 ya da 3 ay olup ödeme yapmamasına karşılık banka kredi kartını askıya alır. Kişi icra durumuna girmiş bulunmakta olduğu için hacizlik olur. Bu durumlardan kurtulabilmesi için acil nakit ile bankaya olan borcunu komple kapatabilir ve icra durumundan kendini çıkarabilir. Borç ödememe durumunda kişinin adı bankalar tarafından siciline olumsuz olarak kaydedilmektedir. Haciz Kredisi Bu durum bir sonraki kredi alımını zora sokabilir.

Hacizli Olan Kişiye Kredi Çıkar mı?

Haciz durumuna girmiş olan birey başka bankalara borcunu ödemek için kredi başvurusunda bulunduğu zaman olumsuz yanıtlar alabilir. Bu durumu kurtarabilmek için borç yapmış olduğu banka ile borç ödemesi yapabilmek için başka yolların olduğu seçenekler sunabilmektedir. Borcu olan miktarı bankasından yapılandırmalarını isteyebilir ve borcunu uzun vadelere göre yayabilir. Borç ödeme yöntemlerinden yararlanan kişi haciz durumundan kendini kurtarabilir. Başka bankalardan kredi almak isterse sicilinin altında borca sadık kalmama durumu olduğu için kredi veren bankalar yüksek faiz oranları ile kişiye kredi verebilir. Bu durum da yinede hacizli olan kişiye koşullu yollar ile kredi çıkabilir.

 

Haciz Kredisi sayfası 16/08/2018 16:03:44 tarihinde 39756 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri