Anasayfa / Genel / Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi?

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi?

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi?, Kredi notu herhangi bir bankada üyeliği olan bir bireyin yapmış olduğu hesap hareketlerinin tümünün incelenmesi durumudur. Kredi taksit borcu olan bir birey aylık ödemesi gereken miktarı 1 gün bile geciktirse dahi kredi notu düşer. Banka hareketlerinde de yapılan her olumsuz hareket kredi notunun düşmesine neden olur. Kredi notu yalnızca müşterisi olunan bankalar tarafından değil Türkiye de hizmet veren tüm bankalar tarafından bilinmekte ve takip edilmektedir. Kredi notunu düşüren faktörler arasında en çok puan düşüren daimi bir şekilde krediler için başvuru yapan bireylerdir. Bu tip sorunlar bir başka kredi alımını zora düşürmektedir.

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler Mi?

Eş ya da hane halkının kredi notları kredi isteğini etkileyip etkilememesi kişinin çekmek istediği miktara ya da çekmek istediği kredi türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yine de eşinin kredi notunun düşük olması kredi almak isteyen müşteriyi az ya da çok etkileyebilmektedir.

Kredi veren kurumlar dâhilinde eş olma durumu aylık gelirin ortak olarak hesaplanmasını öngörerek değerlendirmektedir. Kredi kartı borç ödemeleri tek bir gider olarak hesaplandığında finans kurumların hemen hemen hepsi eşinin gelirini ve kredi notunu da incelemeye almaktadır. Bu sebepten ötürü tüm bankalar olmasa da bazı bankalar düşük not nedeni ile düşük ihtiyaçları karşılayacak kredi verme imkânı sunmaktadır.

 

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi? sayfası 14/08/2018 17:09:08 tarihinde 81561 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kendi İsteği ile İşten Ayrılan Tazminat Alır mı?

Kendi İsteği ile İşten Ayrılan Tazminat Alır mı?, Kıdem 2018 yılı brüt asgari ücretin belli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri