Anasayfa / Genel / Emekliye Kredi

Emekliye Kredi

Emekliye Kredi, Ülkemizde milyonlarca emekli bulunmakta ve bu emekliler bazı durumlarda kredi çekmek zorunda kalmakta. Bankalar ise emeklilere kredi verirken bazı şartların yerine getirilmesini istemekte. Bu şartların en önemlisi kredi çekmek isteyen emeklinin yaşı ve çekeceği krediyi ne amaçla kullanacağıdır. Çünkü banka her ihtimale karşı kendini güvence altına almak ister. Bankalar için emeklilerin yaşı son derece önemlidir. Bazı bankalar 65 yaş üstü emeklilere kredi vermezken bazı bankalarda ise bu yaş sınırı 70 – 75’i bulabiliyor.

Peki, Hangi Bankalar Emeklilere Maksimum Ne Kadar Kredi Veriyor?

Bankalar emeklilere kredi verirken bir yandan da emeklileri mağdur etmemeye çaba göstermektedir. Bunun için banka kredi verirken limiti az ödeme zamanını ise uzun tutar. Böylelikle emekli maaşından kesilen tutar emeklinin hayatını fazla etkilemez. Tabi ki bu anlayış bankadan bankaya göre değişir. Vakıfbank emekli müşterilerine 36 ay taksit ile 20 bin liraya kadar kredi vermektedir. Bu rakam Türkiye İş bankasında 15 bin lira, Garanti bankası ise 30 bin lira kredi vermektedir. Üstelik Garanti bankası ve İş bankası emekli müşterilerine 3 ayda bir taksit ödeme seçeneği de sunmaktadır. Ziraat bankası ise daha farklı bir uygulamaya imza atarak emekli müşterilerinin emekli maaşının 15 katına kadar kredi verebiliyor. ING bank ise emeklilere maksimum 15 bin lira kredi vermekte.

 

Emekliye Kredi sayfası 16/08/2018 16:22:14 tarihinde 92761 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri