Anasayfa / Genel / Bitcoin’in Sahibi Ve Merkezi Kimdir?

Bitcoin’in Sahibi Ve Merkezi Kimdir?

Bitcoin, merkez bankasına bağlı olmayan aynı zaman da resmi bir kuruluş ile herhangi bir ilişkisi olmayan bir sanal para birimidir. Paranın alım ve satım işlemi sadece ülkelerin paraları ile yapılabilir. Başka bir duruma hizmet etme durumu söz konusu değildir. Paranın üretimine madencilik denilmektedir. Bu nedenle de güçlü bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Bu para alıntı yapılsa dahi paranın çoğaltılma ya da değiştirilme durumu yoktur.

Bitcoin’in Sahibi Kimdir?

Bitcoin’in sahibi Avustralyalı olan iş adamı Craig Wright olmaktadır. Bitcoin’in sahibi uzun bir süre Nakamoto lakabını kullanıyordu. Bitcoin’in sahibi kendi kimliğinin açığa çıkmasını istemedi. Ancak Wright Bitcoin sahibinin kimliğini açıklarken aynı zaman da Bitcoin paraları ile ilgili teknik bilgileri de beraberinde paylaştı. Bu sayede Bitcoin paralarının gerçek sahibi olduğu da kanıtlanmış hale geldi. Bitcoin sahibi şimdiye kadar kimliğinin açıklanmasının istememesinin nedeni olarak Bitcoin paralarının yüzü olmak istemediğini açıkladı. Bu nedenle de kimliğini sakladığını açıkladı. Ancak kimliğini açıklamasının nedeni olarak üzerinde çok fazla baskı olmasını ve çevresinde bulunan sevdiği insanların çıkan dedikodulardan olumsuz yönde etkilenmesini istemediğini açıkladı.

Bitcoin parasının sahibi olmasına rağmen normal bir hayat sürmek istediğini açıkladı. Eğer zorunda kalmasaydı kimliğini açıklamak istemediğini açıkladı. Bitcoin paralarının sahibi olmasına rağmen bir şöhret istemediğini açıkladı. Sadece kendi kendisine kalmak istediği yönünde bir açıklama gerçekleştirdi. Bitcoin paralarının sahibinin kimliği açığa çıkmadan önce Bitcoin paralarının Satoshi Nakamoto ismi ile bilinen ancak gerçek kimliği bulunmayan bir kişi tarafından çıkartıldığı bilinmekteydi. Paranın ilk çıkış yılı 2008’dir. Oldukça ilgi gören sanal paranın şu anda dünyadaki toplam miktarı 15,5 milyon yakınlarındadır. Bitcoin parasının şu an ki değeri ise dört yüz kırk dokuz Dolardır.

Bitcoin Üretimi Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Bitcoin oluşturma işlemine verilen isim madenciliktir. Madencilik işlemi hesaplama yetkisi kullanılarak ve güç kullanılarak matematiksel işlemler ile gerçekleştirilir. Bu işlemlerin yapılması için Bitcoin parasının yazılımının indirilmesi gerekir. Bunun içinde gerekli olan ekran kartlarıdır. İşlemin üzerinde yerine getirilirken çok yoğun bir işlem gücüne ihtiyaç duyulur. Gerçekleşen bu durum karşısında madencilerin her yıl düzenli bir şekilde dolaşıma girmeleri gerekir. Aynı zaman da Bitcoin miktarını azaltan ve öngörülen bir oran doğrultusunda üretilmeye devam edilmelidir. Bu işlemin tamamlanmasından sonra sanal paranın üretim süreci sona erecek. İşlemi gerçekleştirmekte olan madenciler ise sadece işlem masrafları üzerinden desteklenecektir.

 

Bitcoin’in Sahibi Ve Merkezi Kimdir? sayfası 16/08/2018 17:34:53 tarihinde 43797 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri