Anasayfa / Genel / Bitcoin’in Fiyatını Kim Belirliyor?

Bitcoin’in Fiyatını Kim Belirliyor?

Dünyanın ilk tamamen sanal para birimi, tamamen kriptolu para birimi bitcoin. Bitcoinin ilk olması birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Bitcoin yasal mı, güvenli mi, nasıl alınır, satılır Bitcoin iel merak edilen sorulardan sadece bir kaçı. Bitcoin yatırımı yapmak için bitcoin fiyatlarını gelişimini vb. şeyleri çok iyi biliyor olmanız gerekiyor. Bitcoin alıma açıldığı günden itibaren beklentini çok sütünde bir gelişme gösterdi ve altcoinleri ile beraber milyarlarca dolarlık bir kriptolu para borsasının kurulumunu sağladı. Bu borsa yer almak isteyenlerin birçok merak ettiği konu var. Birkaç günlük bir iki seviyelik düşüşler dışında Bitcoin şu anda en kazançlı seçenek olarak görülüyor.

Bitcoin Fiyat Artışının Sebepleri

Bitcoin 10 yıl önce alıma açıldı. Açıldığı günden beri bütün yatırımcıların ortak görüşü Bitcoin’in kesinlikle uzun vadede istenilen seviyeye geleceği oldu. Bitcoin alıma açıldığında hiçbir değeri yoktu. Şu an ise bir bitcoin binlerce dolar ile ölçülüyor. Bu gelişim bekleniyor faka bu kadar hızlı olması beklenmiyordu. Bitcoin’in 10 yıl gibi bir sürede bu hale gelmesi hatta altcoinlerin de oluşmasının en büyük sebebi internetin gelişmesi. Netin geldiği nokta ticaretin daha fazla internette olması Bitcoin gelişimin ve beraberinde fiyatlarını etkiledi. Şu an da herkes için çok karlı bir kanal olan Bitcoin için merak edilen konulardan biri Bitcoin neye göre değer kazanıyor ne gibi bir strateji belirlenmeli.

Bitcoin Rakamlarını Etkileyen Etkenler

Bitcoin artık geldiği noktada tek başına değil. Bitcoin ile beraber onlarca altcoin kendilerine ait bir borsa da işlem görüyor. Günlük olarak puanları inen çıkan bu coinlerin değer farklarını ilk belirleyen etken arz talep dengesi. Günlük alım satım oranları ile fiayat değişiyor. Bunun yanında diğer hisselerde ve para birimlerinde olduğu gibi yaşana günlük gelişmelerde coin rakamları üzerinde büyük bir etken. Bitcoin çok güçlü olması ve gücünün çok büyük bir kısmını internetten alması nedeniyle çok daha fazla düşüşlere karşı direnç gösteriyor. Bitcoin ve altcoinler ile ilgili genel olumlu hava rakamları olumlu anlamda etkiliyor.

Bitcoinden Para Kazanmak

Bitcoin ile genel olarak yukarı çıkan bir yatırım olduğu için genel olarak yatırımcılarını da üzmüyor. 10 yıl önce birkaç bitcoini olan bir yatırımcının şu anda binlerce dolarının olması Bitcoinden ne kadar çok kazanma şansını olduğunu gösteriyor. Profesyonel ekonomistlerin Bitcoin ile ilgili ortak yargısı ise uzun vadede değerlendirilmesi gerektiği.

 

Bitcoin’in Fiyatını Kim Belirliyor? sayfası 16/08/2018 17:39:21 tarihinde 32805 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri