Anasayfa / Genel / Bitcoin Yatırım Yapmalı Mıyım?

Bitcoin Yatırım Yapmalı Mıyım?

Yatırım yapmak, belirlenmiş bir rakamı bir yere aktararak daha fazla kazanmak sanıldığı kadar kolay değil. Yatırımcılar için şu anda birçok yatırım seçeneği var. Döviz alım-satım, Forex, Borsa yatarım araçlarından sadece bir kaçı. Bu yatırım araçlarının kazandırma oranlarında baktığınızda yüzde 10 ile yüzde 30 yıllık bir getiri olduğunu görüyorsunuz. Bu rakamlar birçok yatırımcı için yetersiz kalıyor. Uzun zamandan beri tüm dünyanın geleceğinin İnternette olduğu, sanal dünyada olduğu kabul gören bir gerçek. Bunun en önemli göstergesi de Bitcoin. Bitcoin 2017 yılında en çok ilgi gören yatırım aracı. Bitcoin bu özelliği ile çok daha büyük bir kitlenin yatırım listesinde yer alıyor. Yatırım yapmak isteyenlerin öncelikle Bitcoinin ne olduğunu anlaması gerekiyor.

Bitcoin Nedir Nasıl Çalışır?

Bitcoin’inin adını getirdiği karını duyup yatırım yapmak isteyen kesimin çok büyük bir kısmının soru işaretleri taşımasının en büyük nedeni Bitcoin’in ne olduğunu tam olarak anlamıyor olmaları. Bitcoin şu anda kullanımda olan paralardan hiç farkı yok. Tek farkı kullanım alanının internet olması. Elle tutulur olmaması. 10 yıl önce geleceğin para birimi olarak tasarlanan Bitcoin bu yıllar içinde zaman zaman ufak inişler yaşasa da genele bakıldığında yatırımcısını hep memnun eden bir grafik yakalamış. Sanal bir para birimi olması Bitcoin yatırım yapılır mı sorusunda güvenlik ile ilgili bazı soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

Bitcoin Güvenli Yatırım

Bitcoin’e yatırım yapacak yatırımcıların ilk düşündüğü şey güvenlik oluyor. Bitcoin en az hisse senetleri, hesaplarda bulunan dövizler kadar güvenilir. Hatta çalışma şekline, alt yapısına bakarsanız çok daha güvenli bir yatırım kanalı olduğunu görüyorsunuz. Aldığınız bitcoin hesabı bir cüzdan içinde tamamen kişiye özel oluyor. Buda istenmeyen durumların yaşanmasının tamamen ortadan kaldıran bir özellik.

Bitcoin Yatırımları Kazandırıyor Mu?

Bitcoin kesinlikle para kazandıran bir yatırım seçeneği. 10 yıl önce ilk kurulduğu zaman neredeyse hiç değeri olmayan bitcoin sadece on yıl içinde milyarlarca dolarlık bir havuz haline dönüştü. Bitcoin’i uzun süreli bir yatırım olarak düşünen yatırımcılar yatırımlarının karşılığını fazlasıyla aldı. Bitcoinden para kazanmak son derece kolay. Gerek bitcoin olsun gerek altcoin iyi bir yatırım oluşturmak istiyorsanız yapmanız gereken şey uzun vadeli bir yatırım olarak hesaplamak. Aksi bir dorum kazancınızı risk altına alır. Bitcoin’inden para kazanmak için dikkat almanız gereken bir diğer konuda bitcoin yatırımı yapacağınız siteyi iyi belirlemek.

 

Bitcoin Yatırım Yapmalı Mıyım? sayfası 16/08/2018 17:39:24 tarihinde 65324 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri