Anasayfa / Genel / Bitcoin Satış Fiyatları

Bitcoin Satış Fiyatları

Yapılan yatırım ile ciddi miktarlarda para kazandıran Bitcoin sanal para piyasasının öncüsü arasında yer alır. Piyasada bulunmasının üzerinden ortalama 10 sene süre geçen Bitcoin ilk piyasada belirlenen fiyatının çok çok üzerinde bir miktar ile işlem görmeye devam ediyor. Özellikle birçok yatırımcı ve bu alana meraklı olan insanlar tarafından Bitcoin fiyatları takip ediliyor. Bu alanda öncelikle kısa bir bilginin elde edilmesi, sistemin tamamen anlaşılması ve bu konuda yatırım tercihlerinin yapılması her zaman en sağlıklı olan yatırım modelidir. Sanal para piyasası her geçen gün büyüdüğü görülmüştür. 2017 yılında toplam kripto para piyasası büyüklüğü 700 milyar doları aşmıştır. Bundan dolayı insanların dikkatini de çekmeyi başarmıştır.

Bitcoin Fiyatlarının Seyri

Piyasada var olduğu 2008 yılında uçtan uca para transfer yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Fiyat olarak belirlenen değer ise 1 doların ortalama 1.3 BTC olarak hesaplanmıştır. Ancak söz konusu fiyat piyasada tamamen arz ve talebe göre kendisine has bir şekilde değişim içerisine girmiştir. İlk zamanlarda belirlenen ilk değerinin daha altına düşen BTC her geçen gün üstüne koyarak yoluna devam etmiştir. 2017 yılı sonunda ortalama 1 BTC fiyatı 20 Bin doları zorlamıştır. Elbette bu zorlamanın ardından fiyat 2018 şubat ayının başında 5800 dolara kadar gerilemiştir.

Alış ve Satış Fiyatlarının İncelenmesi

Genel olarak kripto paralar belirli sayıda üretilir. Bitcoinde bu piyasanın öncüsü olmasından dolayı en fazla 21 milyon adet üretilecektir. Bu üretim olayını ise BTC madencileri yapar. Özellikle piyasa arz ve talep eğrisine göre hareket etmesinden dolayı hem alış fiyatları hem de satış fiyatları kendisine göre farklılık arz eder. Ortalama bir fiyat belirlenmesi gerekirse 20 Şubat tarihi itibariyle 1 Bitcoin için alış ve satoş fiyatları 11500 dolar seviyesindedir. Elbette bu fiyatın yukarı ya da aşağı yönlü olarak seyretmesi tamamen piyasada bulunan yatırımcılar tarafından belirlenir.

Temin Edilecek Alanlar

Bitcoin sanal piyasada kendisine yer edinmesinden dolayı bu alanda faaliyet içerisinde olan çeşitli sanal para borsaları belirli komisyonlar dahilinde yatırımcının tüm taleplerini karşılar. Özellikle yatırımcılar Bitcoin satın almak için bu alanları tercih ederler. Temin noktasında ise dolar, euro, Türk Lirası ve diğer para birimleri bu borsalara aktarılarak BTC alım işlemleri tamamlanır. Kendisine özel BTC cüzdanı olmasından dolayı yatırımcılar paralarını ister bu piyasalarda isterlerse de bu cüzdanlarda tutabilirler. Bu noktada karar tamamen yatırımcıya bırakılmıştır.

 

Bitcoin Satış Fiyatları sayfası 16/08/2018 17:34:49 tarihinde 63426 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri