Anasayfa / Genel / Bitcoin Price

Bitcoin Price

Geçtiğimiz son günlerin en fazla merak edilen ifadelerden biri kripto para birimi olan Bitcoin’di. Global sektör içerisinde piyasalarda Euro ve Dolar’a alternatif bir şekilde olduğu söylentileri pek çok kişiyi harekete geçirdi.

Bitcoin Hakkında

Bitcoin günümüzde denetimi yapılamayan ve haliyle hiçbir şahsa ait olmayan bir para birimidir. Bu durum tıpkı bir e-posta şeklinde hayal edilebilir. Çünkü e postayı herkes dilediği gibi kullanıyor, fakat bundan sorumlu olan hiçbir firma bulunmuyor. Bitcoin işlemlerinin asla geri döndürme gibi bir durumu söz konusu değil. Buna bankalar da dahil olmak üzere hiçbir kurum ya da kuruluş hatta hükümet sizi dünyanın herhangi bir ülkesinde başkalarıyla beraber gönderemez ya da isteyemez. Bu bitcoin kullananlar için tam bir özgürlük anlamına gelir. Bitcoin para kaynağına ilişkin olarak bütün veriler her kullanıcının doğrulayıp kullanabilmesi amacıyla blok zincirinde yer alır.

Piyasada çeşitli Bitcoin cüzdanları yer alıyor fakat burada en önemli olan detay, bitcoinleri harcamak amacı ile kişilerin özel anahtarları denetim altına almasına ihtiyaç duyulur. Bazı Bitcoin cüzdanları aslında tıpkı bir banka vazifesi görür. Bunun temel sebebi de kullanıcının özel anahtarı olmasından geçer. Ve kişi bu cüzdanı istediği gibi bilgisayarında ya da telefonunda taşıyabilir.

Bitcoin Price (Fiyat) Nasıl Belirleniyor?

Her durumda olduğu gibi, Bitcoin’in ücreti de kişilerin arz ve talep döngüleri ile birlikte değerlendirilerek belirlenir. Eğer artan bir talep varsa, Bitcoin kullanan kişi sayısı da buna paralel olarak artar. Sabit bir arz ile beraber 21 milyon bitcoinin sayısının bir sınırı olduğu için, fiyatı gün geçtikçe değerlenmeye zorlar ve nitekim de bu durum şuanda böyle. Dünya üzerinde Bitcoin kullanan kişi sayısında son zamanlarda bir artış meydana gelse de, uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda bu sayının henüz daha düşük sayıda olduğu belirtiliyor.

Bitcoin dijital para biriminin geleneksel para birimi türünden değeri günlük şekilde önemli oranda dalgalı olabilir, fakat çok fazla kişi onu kullanmaya devam ettiği için var olan değeri gün geçtikçe artış göstermeye devam edecektir. Bu konuya bir örnek verilecek olunursa; 2011 senesinin ilk aylarında bir Bitcoin’in bir USD’den daha az fiyatı bulunuyordu. Fakat 2015 yılında bir Bitcoin yüzlerce USD tutarındaydı. Gelecek zamanlarda, Bitcoin para birimi gerçekten öngörülenler gibi popüler bir şekilde kullanılırsa, tek bir Bitcoin, bu ilave olan istekleri karşılamak amacı ile en az yüz binlerce dolarlık bir tutara sahip olması gerekecektir.

 

Bitcoin Price sayfası 16/08/2018 17:43:41 tarihinde 50770 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri