Anasayfa / Genel / Bitcoin Mining

Bitcoin Mining

Bitcoin işlemlerinde madencilik son derece önemli işlemler arasında yer alır. Temel olarak yapılan incelemede Bitcoin işlemlerinde madenciler para transfer ve veri işleme faaliyetinde bulunurlar. Bu noktada öncelikle bu sistemin hangi aşamalardan geçtiği ve bu para transfer işlemlerinin altında yatan temel teknolojinin öğrenilmesi gerekir. Özellikle Bitcoin sanal para biriminin temelinde yatan Blockhain teknolojisinin tüm yatırımcı ve madenciler tarafından bilinmesi gerekir.

Blockhain Nedir?

Sanal para işlemlerinin temelinde yatan teknoloji Blockhain teknolojisidir. Bitcoin ilk piyasada var olmasının ardından temel mantık Blockhaindir. Para transferlerinin şeffaf ve güvenilir bir şekilde kayıt altına alınması Blockhain tarafından yapılır. Özellikle bu alanda yapılan işlemlerde kendisine özel ve yüksek güvenlikli zincir kodlar sistem tarafından oluşturulur. Bu sayede her türlü işlem kayıt altına alınarak yatırımların güvenli bir şekilde tutulmasını sağlar. Her bir işlem bir başka işlemin onaylanmasına ve bu onaylama işlemininde yer alan kodlarında kayıt defterine işlenmesi gerçekleşir.

Mining Nedir?

Temel kelime anlamı madenciliktir. Bitcoin para transfer işlemlerinde Blockhain sistemi tarafından oluşturulan kodlar madencilik işlemleri ile uğraşan yatırımcılar tarafından kayıt edilerek onaylanır. Bu onaylama işlemi sistem tarafından atanan üç farklı minig tarafından denetlenir. Bir birinden bağımsız olarak yapılan bu işlemler tüm mining alt yapısı sayesinde anlık olarak senkronize edilir. Bu sayede işlemlerin güvenilir olması sağlanarak işlemler sürdürülür. Bitcoin madencileri olarak bilinen kişiler bu işlemlerin kayıt altına alınması için harcadıkları elektrik enerjisi ve işlem karşılığında belirli bir oranda bitcoin üretirler. Bu üretilen bitcoinler mining yapan kişiye ait deposit adresinde tutulur. Bu adrese yapılan her transfer işlemi anlık olarak tanımlanır.

Ekipmanların Temini Nasıl Sağlanır?

Sanal para piyasasında mining yapmak isteyen kişilerin ihtiyacı olan teknolojik cihazlar farklı alanlardan temin edilebilir. Mining işlemlerinin en fazla yapıldığı Çin, Güney Kore, Japonya ve birkaç İskandinav ülkelerinden bu cihazlar temin edilebilir. Elektrik ihtiyacı olmasından dolayı sağlıklı bir elektrik tesisatının kurularak işlemlere hızlı bir şekilde başlanılabilir. İşlemlerin yapıldığı alanda makinelerden kaynaklı oluşan sıcaklık ise fan sistemleri aracılığı ile giderilebilir.

Kazançların Tahsil Edilmesi Nasıl Sağlanır?

Madencilik işlemleri yapan tüm yatırımcılar elde ettikleri Bitcoinleri farklı alanlar üzerinden nakit paraya dönüştürebilir. Dünyada birçok farklı ülkede sanal kripto para piyasalarının yer almasından dolayı bu alanlara transfer edilen Bitcoinler hızlı bir şekilde satılabilir. Satılan Bitcoinler yatırımcının yaptığı madenciliğin bir karşılığı olarak kazanılır.

 

Bitcoin Mining sayfası 16/08/2018 17:25:59 tarihinde 57119 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri