Anasayfa / Genel / Bitcoin Güvenli Midir?

Bitcoin Güvenli Midir?

Bitcoin Güvenli Midir? İnternetin gelişmesi ile beraber her konuda olduğu gibi ekonomi dünyasında, yatırım dünyasında da büyük değişimler söz konusu. Bu birkaç yılı çıkarırsanız yatırımcılarını neredeyse tamamı en güvenli yatırım kanallarını altın, döviz kısmen de borsa ve fonlar olarak görüyordu. Bu görüntü birkaç yıldır tamamen değişti. Bu değişimin en büyük sebebi kesinlikle bitcoin. Bitcoin herkesin bildiğinin aksine yeni ortaya çıkan bir kavram değil. Geçmişi 10 yıl öncesine dayanan Bitcoin ilk ortaya çıktığında hiçbir değeri yokken şu an itibariyle milyarlarca dolarlık hacme sahip. Bu yükseliş ve değer şu anda bitcoin ile ilgili yatırım yapılmalı mı sorusu ile beraber özellikle güvenli mi sorusunu beraberinde getiriyor. Bitcoin’in güvenli olup olmadığını anlamak için gelişme sürecini nasıl bir yatırımı aracı olduğunu anlamak gerekiyor ilk aşamada.

Bitcoin Gelişme Süreci

B,tcoin kurulum ve aşlım satıma açılalı tam 10 yıl oldu. 10 Yıl önce tamamen geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan bitcoin sanal dünyanın parası olarak lanse edildi. İlerde her şeyin internet üzerinden olacağı düşünüldüğü için Bİtcoin gelecekte çok büyük değer kazanacağı biliniyordu. Başta hiçbir yerde tanınmayan Bitcoin şu anda birçok ülkenin para biriminden çok daha değerli. Bitcoin gelişimi beklentinin çok üstünde bir hız ile ilerledi şu an 40 bin dolar sınırını aşmayı başaran bitcoin ileri için geleceği seviye konusunda kimse net bir tahminde bulunamıyor. Bu kadar gelişmeye açık olması Bitcoin ile güvenli mi yatırım yapmak doğrumu sorularını daha fazla ortaya çıkardı.

Bitcoin Güvenliği

Bitcoin tamamen kriptolu bir para birimi. Algoritması, kriptosu kırılması mümkün değil. Bu açıdan güvenilir olduğunu net olarak anlıyorsunuz. 10 yıldır hiçbir güven sorunu yaşanmaması bitcoine rahatlıkla yatırım yapabileceğinizin göstergesi. Bitcoin’in güvenebileceğiniz bir göstergesi de tamamen kişisel olması. Alınan bitcoinler sadece bitcoini alan kişinin açabileceği elektronik bir cüzdanda tutulur. Buda herhangi bir hırsızlığı ortadan kaldırıyor. Şu anda Amerika borsasında işlem görüyor olması, Bitcoin ve altcoinlerin kendine ait bir borsasının olması bu yatırımın güvenli olduğunu göstergeleri arasında.

Bitcoinden Para Kazanmak Mümkün Mü?

Bitcoin ile ilgili ortak yargılardan biri de ileride her şeyin bitcoin ile alınıp satılıyor olması. Bitcoin kullanımı her gün biraz daha artıyor daha fazla alanda geçerlilik görüyor. Bu durum Bitcoinin daha büyüceğini kanıtları içinde. Bitcoinden çok büyük paralar kazanmak mümkün. Bunun için yapılması gereken tek şey bitcoin kısa vade içinde değerlendirmemek.

 

Bitcoin Güvenli Midir? sayfası 16/08/2018 17:08:51 tarihinde 45580 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri