Anasayfa / Genel / Bitcoin Fiyatı

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin Fiyatı, Geçtiğimiz aylarda bitcoin o kadar çok kendinden bahsettirdi ki gündemden epeyce bir düşmedi. Bundan dolayı da gerek bu konuya ilgisi olsun gerekse de olmasın pek çok kişi bitcoin hakkında çeşitli sorular yöneltmeye başladılar.

Bitcoin Hakkında

Bitcoin adı verilen şey aslında bir kriptolu yani şifreli para birimi olan, açık kaynaklı bir kod şeklinde paylaşılan bir dijital para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Bu kripto para birimi aslında şuan herkesin kullanmış olduğu TL, Euro ya da Dolar gibi para birimleri olan, normal hayatta, yatırılan faturalarda, gerçekleştirilen alışverişlerde ve her türlü çevrimiçi platformlarda kişilerin dilediği gibi harcayabileceği bir para birimi niteliğinde olduğu için herkesin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bitcoin’i günümüz para birimlerinden bir başka kefeye koyan en temel durumlardan biri şüphesiz ki, herhangi bir para otoritelerinin ya da hükümetlerinin bu para biriminin üzerinde bir denetim özelliği bulunmuyor oluşudur. Bunun sebebi de Bitcoin, hükümetlerin denetimi altında değil, Bitcoin ağı sisteminin denetiminde üretilmesidir.

Bitcoin Özellikleri Nelerdir?

Bu dijital para birimi 2008 ve 2009 yıllarında bir kişi veya bir grup çalışmaları ile birlikte ortak olarak üretime çıkmıştır. Verilen bilgilere göre de 2009 yılının başında ilk defa bir blok meydana getirilerek madencilik ve gerekli transfer işlemleri uygulamaya konulmaya başlanmıştır. Kullanıcıların bitcoin hesapları, şifreli olma özelliği barındırdığı için ve de bu hesaplardan birden çok oluşturulabileceği için uygulanan işlemlerin anonim yani gizli olma imkanı gündemde oluyor.

Bitcoin hesapları oluşturulurken kullanıcı özel olarak yalnızca kendine ait olan bir mail adresi ve ad yazması yeterli olacaktır. Günümüzde kullanılan banka yöntemleri ile karşılaştırıldığı zaman kişilere zaman bakımından çok fayda sağlayacaktır. Çünkü kişi elinin altında olan bitcoin hesabından herhangi bir hesaba para transferi gerçekleştirebilecektir.

Fiyatı Nasıl?

Bitcoin geçen seneden beri sürekli artış meydana getirmişti. Bundan dolayı da pek çok kişi yatırımlarını bu yönde yapmaya devam etmişti. Bitcoin, bu sene artış gösteren görünürlük, ilgi fazlalığı ve düzenli ve dengeli ilerleme gibi güçlerden yararlandı. Senenin sonlarına doğru da fazla volatiliteye göre yine de değerine nazaran başka bütün varlık sınıflarının birkaç adım önünde olmayı başardığını söylemek mümkün olacaktır. Yapılan araştırmalar incelendiği zaman kimi uzmanların bu konuda düşüncelerini açık bir şekilde belirttiğini ve bitcoinin yaşadığımız yıl içerisinde en az üç katı daha yükseleceğini ifade ettiğini görüyoruz.

 

Bitcoin Fiyatı sayfası 16/08/2018 17:08:53 tarihinde 7741 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri