Anasayfa / Genel / Bitcoin (BTC) Ne Kadar?

Bitcoin (BTC) Ne Kadar?

Bitcoin sanal bir para birimi olmak ile birlikte fiziki bir karşılığı bulunmamaktadır. Bu sebeple sanal ortamda üretilmektedir. Yatırımcılar, sanal hesaplarındaki Bitcoin birimlerini fiziki olarak alamamaktadır. Bunun yerine Bitcoin biriminin Türk Lirası veya istenilen para birimi tutarına çevrilerek nakit çekimi yapılabilir.

Bitcoin Fiyat Durumu

Bitcoin fiyatı konusunda tam olarak bir tutar belirlemek zordur. Çünkü Bitcoin fiyatında oldukça fazla dalgalanma görülmektedir. Bunun sebebi ise Bitcoin birimine olan talebin artış veya azalış göstermesidir. Bu dalgalanmalar öylesine fazladır ki; fiyatlar saniyelik olarak değişir. Ancak kullanıcılar Bitcoin’ i aldıkları andaki veya sattıkları andaki kur fiyatları üzerinden değerlendirilir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin sanal bir para birimi olduğu için ve fiziki bir karşılığı olmadığı için sadece sanal olarak satışı yapılmaktadır. Bu sanal satış, İnternet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kullanıcılar ellerinde bulunan kredi kartı veya banka kartı ile söz konusu alımı gerçekleştirirler. Bunun için öncelikle satın almak için bir site bulmalıdır. Bu siteye öncelikle ilgili bilgiler kullanılarak kayıt işlemi yapılır. Kayıt ardından Bitcoin para biriminin anlık karşılığı olan para karşılığı ve bununla birlikte bu değerin Türk Lirası karşılığı üzerinden hesabı yapılarak satın alma gerçekleştirilir.

Bitcoin Satışı Nasıl Gerçekleşir?

Bitcoin satışı için öncelikle kullanıcısı olunan Bitcoin sitesine giriş yapılır. Ardından sitedeki anlık Bitcoin kuru, Türk Lirası karşılığı hesaplanarak uygun ise, sitedeki satış linki üzerinden işlem gerçekleşir. Burada önemli bir nokta bulunmaktadır; Kullanıcılar kesinlikle siteye girişteki bilgileri 3. kişiler ile paylaşmamalıdır. Aksi halde yaşanabilecek olan sorunlarda site yönetimi sorumlu tutulmamaktadır. Tüm sorumluluklar kullanıcıya ait olmaktadır.

Ortalama Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatında yaşanılan dalgalanmaların fazla olmasından dolayı, buna bağlı olarak fiyat da farklılıklar görülür. Son bir yıldaki Bitcoin fiyatları ortalama olarak 40 bin Türk Lirası veya 10 bin dolar olarak görülmüştür. Bitcoin para biriminin ilk üretimindeki fiyatı 3 dolar civarında iken bir kaç yıl içerisinde yüzde iki bin civarında seyretmiştir.

Bitcoin’ in Güvenilirliği

Bitcoin sanal ve kripto para birimi olduğu için sistemin çökme ihtimali devam etmektedir. Tabi bu durumun tersine sistemdeki kar oranındaki artış da aynı oranda artış gösterebilir. Bitcoin temel olarak bankalar ile yapılan işlemlerde kripto olarak üretilmektedir. Bitcoin herkes tarafından üretilebilir. Ancak üretimin maliyetinin satış maliyetini karşılamaması nedeniyle üretilememektedir. Bitcoin fiyatındaki artış için mutlak suretle talebin bulunması gerekir.

 

Bitcoin (BTC) Ne Kadar? sayfası 16/08/2018 17:34:47 tarihinde 42625 numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri

Akbank Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri, Akbank’tan yeni bir banka hesap kartı almışsanız ve kart şifresini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir
gebelik haftası hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri